2024. március 22., péntek 10:08
Szász Júlia színésznő nagyinterjút adott, amelyben többek között karrierjéről, életszemléletéről és a Nemzeti Színházban történt balesetéről is beszélt.
„Azt hittem, hogy meghaltam, de az csak a dupla adag ketamin volt, amit belém nyomtak. Nagyon durva hallucinációim voltak. Azt gondoltam közben, hogy milyen jó filmet lehetne csinálni ebből a nézőpontból, ahogy mennek a neonok a mentőkocsi ablakában, meg azok a hangok. Amikor kezdtem kitisztulni, akkor beugrott, hogy ú, basszus, ez a kórház, akkor valami nagy baj van” – mondta el színházi balesetéről Szász Júlia a hvg.hu-nak adott interjújában.
Mint ismert, a színésznő és Horváth Lajos Ottó színész a Rómeó és Júlia című előadás közben leestek a vastraverzekkel felépített díszlet felső emeletéről. A balesetben Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó súlyosan megsérült, a történtek után mindkettejüket azonnal műteni kellett.
Szász Júlia az interjúban többek között arról is beszélt, hogy
- gyerekkorában nem akart színésznő lenni, de az élet mégis ebbe az irányba terelte.
- Első forgatási élményeit a Fallen című amerikai romantikus fantasyfilmben szerezte még gimnazistaként, az egyetem első éve utáni nyáron került A tanár című RTL-es sorozatba.
- 2020 óta a Nemzeti Színház társulatának tagja, a balesete idején tíz előadásban játszott.
- Sokat sírt, miután a sajtó cikkeket írt az Instagram-oldalára kitett, 24 órán át elérhető posztjából, ugyanis rengeteg támadást kapott a leírtak miatt. „Úgy jött le, mintha egy megmondóember lennék, pedig én ettől ódzkodom, meg picsogni sem volt célom”.
- Megváltozott a munkához való hozzáállása, már nem szeretné úgy folytatni, ahogy eddig csinálta.
- Amikor a baleset történt, azt hitte, hogy meg fog halni: „az elején, amikor még nem értettem, mi történt, csak annyit érzékeltem, hogy nem tudok mozogni. Aztán azt hittem, hogy meghaltam, de az csak a dupla adag ketamin volt, amit belém nyomtak. Nagyon durva hallucinációim voltak. Azt gondoltam közben, hogy milyen jó filmet lehetne csinálni ebből a nézőpontból, ahogy mennek a neonok a mentőkocsi ablakában, meg azok a hangok. Amikor kezdtem kitisztulni, akkor beugrott, hogy ú, basszus, ez a kórház, akkor valami nagy baj van”.
- Három hónap után csak most, a napokban tudott hazaköltözni, ugyanis korábban nem tudott volna lépcsőzni.
- A baleset előtt könnyebben tudta kezelni a szomorúságot:olyankor elindult a városban, intenzív tempóban sétált cél nélkül, és közben zenét hallgatott.
- „Előtte nagyon sokat jártam edzőterembe és jógázni is, érzelemszabályozásként is használtam a mozgást, ha túltelítődtem, akkor megnyugtatott. Most nem volt ez az eszköz, és főleg az első két hónapban elég erős hangulatingadozásaim voltak. Nem tudtam hogyan levezetni azt a sok mindent, ami felgyülemlett bennem”.
- A baleset óta pszichológushoz jár, ami nagyon sokat segít neki a lelki felépülésben.
- Az elmúlt időszakban nagyon elbizonytalanodott a színészettel kapcsolatban, de ez nem csak a baleset miatt van így: „Kiégési tüneteket produkáltam, és sokszor nehéz volt színpadra állnom. Az egész szakma helyzetéből adódóan is meginogtam, hogy ennek így van-e értelme. Azt éreztem, hogy csak egyre rosszabb lesz, fullasztó volt. Cserhalmi mondta, hogy amióta a pályán van, nem volt még ilyen nehéz színésznek lenni”.
- A baleset nélkül szépen lassan változtatott volna életén, de a szerencsétlenség közbeszólt, amiért hálás.
- „Nagyon szeretnék családot, gyerekeket. Nekem ez fontosabb, mint egy nemzetközi karrier vagy bármi”.