Számos nemzetközi díjat nyert meg, több helyen is díszpolgársággal, díszdoktorátussal tisztelték meg, a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje kitüntetést is átvehette. Pauk György 88 évet élt.
Hétfő hajnalban elhunyt Pauk György Londonban élő magyar hegedűművész. A világhírű zenész és tanár, akinek hangfelvételeit Cecilia- és Év Lemeze díjakkal, valamint egy Grammy-jelöléssel is kitüntették, 88 éves korában halt meg – közölte az MTI.
Pauk Györgynek számos hangfelvétele jelent meg, amelyekkel Cecilia- és Év Lemeze díjakat is nyert, valamint egy Grammy-jelölést is kapott. Az 1970-es évek elején megalakult Pauk–Frankl–Kirschbaum-trió világhírre tett szert csaknem harmincéves fennállása alatt. A Londoni Királyi Akadémián művészképzőt vezetett, mesterkurzusokat tartott világszerte. 1997-től a zürich–winterthuri konzervatórium vendégprofesszora volt. Nemzetközi hegedűversenyek zsűrijében is szerepelt.
Több helyen tisztelték meg díszpolgársággal, díszdoktorátussal. 1956-ban megnyerte a genovai Paganini-versenyt, 1957-ben pedig a müncheni szonátaverseny első díját szerezte meg. 1959-ben a párizsi Jacques Thibaud-verseny nagydíjasa volt, 1983-ban az Év Legjobb Lemeze elismerésben részesült. 1998-ban megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje kitüntetést.
2007 végén egy Budapesten adott koncerttel búcsúzott a nyilvános szerepléstől. 2008-ban – mint a Bartók-interpretáció egyik legnagyobb alakját – Bartók Béla – Pásztory Ditta-díjjal tüntették ki.
Pauk György haláláig dolgozott: november elején a Zeneakadémián tartott mesterkurzust. Özvegye az MTI-nek elmondta, hogy a zenészt a közelmúltban baleset érte, ami után kórházba került.
A temetését Londonban tervezik, időpontjáról később intézkednek.