Orosz Dénes, Kormos Anett és Márkus Luca az arutlúK vendége. A Hogyan tudnék élni nélküled? alkotói – és egyik főszereplője – kulisszatitkokról, kedvenc jelenetükről, Demjén Ferenc zenéjéről és a kilencvenes évek derekához fűződő viszonyukról is beszéltek az Index kulturális podcastműsorában. Még az is kiderül, hogy miért volt jó Marics Petit belökni a Balatonba.
Orosz Dénes, a film rendezője el sem vállalta volna a direktori feladatokat, ha nem Demjén Ferenc zenéje köré épült volna az alkotás. Kormos Anett, a Hogyan tudnék élni nélküled? forgatókönyvírója szerint lehetetlen ellenállni a Kossuth-díjas előadó dalainak.
Erősítem a rajongók táborát, legalábbis mindig is az életem részei voltak a dalai, Anettnek igaza van, nem tudod nem énekelni őket, nagyon kevesen vannak, akik nem kezdik el rögtön dúdolni őket, ha felcsendülnek a rádióban
– mondja Márkus Luca, a mozifilm egyik főszereplője az arutlúK-ban.
A színésznő nem tartott attól, hogy egy legendás előadó dalait kell énekelnie a filmben. Szerinte éppen az a fontos, hogy a szereplők mit tudnak hozzátenni a dalokhoz, hiszen a mozifilm megtekintése ellenére is Demjén Ferenc hangja szól majd a fejekben.
Nem az volt a cél, hogy Demjén Ferencül énekeljen bárki is, hiszen úgy csak Demjén Ferenc tud énekelni
– teszi hozzá Kormos Anett, aki alkotótársával, Goda Krisztinával karöltve a kiválasztott slágerek köré építették a Hogyan tudnék élni nélküled? forgatókönyvét.
Kormos Anett arról is beszél az Index kulturális rovatának podcastjában, hogy már az alkotói folyamat elején egyértelmű volt: nem nyúlhatnak hozzá a dalokhoz úgy, hogy azok klasszikussága helyett a modernitásukat hangsúlyozzák. Emiatt adta magát, hogy a '90-es években játszódjon a Hogyan tudnék élni nélküled? története. Orosz Dénes ennek kapcsán elrévedve megjegyzi, hogy élete első nagy szerelmével éppen 1994 nyarán jött össze.
Tökéletesen egybevág a filmmel, pontosan emlékszem, hogy mennyire szerelmes voltam
– mondja a rendező, aki szerint a stáb teljes erőbedobással dolgozott, mindenki azon volt, hogy a film a lehető legjobban sikerüljön. Alig több mint negyven nap alatt készültek el a produkcióval.
Márkus Lucának életkorából fakadóan nincs sok eleven emléke erről az időszakról, de a szerepre készülve elmerült annak hangulatában, és a szülei is sokat meséltek neki a ’90-es évekről. Kormos Anett természetesen szintén nem emlékszik erre az időszakra.
„Nagyon felkészült volt, olyan odaadóan tud dolgozni, akár egy végtelenül hosszú koreográfia próbáján is végig ott van, tart és vezet, tudja a lépéseket. Nekem ez nagy meglepetés volt, és mindeközben egy nagyon szerethető ember is, egyszerűen jó a társaságában lenni, úgyhogy nagyon örülök, hogy együtt dolgoztunk” – fogalmaz Márkus Luca arról, hogy milyen volt az inkább énekes, mintsem színész Marics Peti filmbéli partnereként dolgozni.
A Vígszínház színésznőjének egyik kedvenc jelenete a romantikus vígjátékból éppen az, amikor Marics Petivel civódnak a Balaton partján, majd
a jelenetük végén belelöki a tóba a nőcsábász zenészt.
Lehet, hogy Márkus Luca nem lesz egyedül ezzel. A beszélgetésből kiderül még, hogy
Aki lemaradt volna az arútluK előző részéről, vagy újra meghallgatná a beszélgetést, az ide kattintva megteheti.
Ez a szerkesztőségi tartalom a Régens Informatikai Zrt. támogatásával jött létre. A cikkhez az Alrite beszédfelismerő programot használtuk.
(Borítókép: Orosz Dénes, Kormos Anett és Márkus Luca 2024. december 10-én. Fotó: Fekete Tímea / Index)