A színművésznek nyáron adták ki tizedik verseskötetét, melyhez kapcsolódóan az InfoRádióban beszélt arról, mit jelent számára az írás, milyen kapcsolatban van a költészet a színészettel, valamint a Vígszínházban végzett feladatairól is értekezett, de kitért arra is, hogy milyen a viszonya a nagy elődökkel és a fiatal kollégákkal.
Nyáron jelent meg Lukács Sándor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész tizedik verseskötete, Amit őrizni tudsz címmel. 1985 óta jelennek meg a költő versei, a legutóbb kiadottban az elmúlt két év benyomásait rögzítette. A művész az InfoRádióban beszélt új kötetéről, annak forrásairól, de kitért a Vígszínházban végzett feladataira, valamint a nagy elődökkel és a fiatal kollégákkal való viszonyára is.
Lukács Sándor számára az írás teljesen egyenértékű a színészettel. Kiemelte, hogy harminckilenc éve jelent meg első könyve a Magvető Kiadónál, azóta pedig rendszeresen kiadják verseit.
A beszélgetésben a színész a következő témákról értekezett:
A beszélgetést azzal zárta, hogy felgyorsult a világ, sokkal könnyebb elérni egymást. A digitalizáció pedig lehetővé teszi, hogy gyorsabban jussunk ismeretekhez, de hátránya, hogy elidegenednek egymástól az emberek, és a személyes kapcsolatok szegényebbek és rövidebbek lettek.