2025-ben hat új időszakos kiállítást jelentettek be a Néprajzi Múzeum idei terveit bemutató sajtóeseményen. A kiállítások célja, hogy a globalizálódott 21. században bemutassák azt, ami egyedi. Céljaik közé tartozik, hogy a múlt évben "révbe ért" múzeumban fenntartsák az érdeklődést.
Az idei első időszakos kiállítás január 22-én nyílik meg a Néprajzi Múzeumban, ahol a citeratípusok széles spektrumát tekinthetik meg az érdeklődők. Az intézmény gyűjteményében mintegy 3000 népi hangszer található meg a világ különböző tájáról. A kiállítás június 29-ig fogad látogatókat.
A második kiállítás a londoni 1862-es világkiállításon bemutatott fényképsorozatot tárja a látogatók elé. A magyarországi népviseletekből álló tárlatnak március 5-e és szeptember 15-e között ad otthont a múzeum. A Súlyos anyag. Nők – Viseletek – Élettörténetek című kiállítás a sváb lányokról és asszonyokról mesél majd 2025. június 6-a és 2026. január 6-a között.
A Mítoszok hegye címet viselő tárlat szeptembertől márciusig lesz megtekinthető, az eddig soha nem látott világ, a spanyol hódítás előtti Mexikó bemutatására vállalkozik. A Magyar Foltvarró Céh kiállítása Dolmányi Anna tájépítész és textilművész munkásságából kiindulva mutatja majd be a céh működését november 13 és 2026. február 1 között.
A hatodik, egyben utolsó kiállítás három múzeum közös összefogásával jön létre 2025. december 3 és 2026. július 26 között. A kiállítás a keménycserépgyártás csaknem két évszázados történetét dolgozza fel.
Kemecsi Lajos, a Néprajzi Múzeum főigazgatója kiemelte az Éjszakázz a múzeumban! című kezdeményezést, amelynek keretében az erre kialakított speciális múzeumi térben alhatnak az iskolás közösségek vagy a családok.