Nem csitulnak a kedélyek a Kolibri Színház körül, miután nyilvánosságra került Zalán János nyertes igazgatói pályázata. Ezúttal a Németországban élő Bagossy László, az SZFE egykori intézményvezetője fejtette ki véleményét. A színházi rendező reményét fejezte ki, hogy rövidesen hazatérhet, miután belátható időn belül megbukik a kormány.
„A helyzet az, hogy elfogytak már az »ügyek«. Csupán egyetlen ügy maradt: a NER megbuktatása” – Bagossy László Jászai Mari-díjas színházi rendező is reagált a Kolibri Színháznál történt véleményes igazgatócsere ügyére. A stuttgarti Theater Tri-bühne művészeti igazgatója reményét fejezi ki, hogy belátható időn belül megbukik a kormány, és vágya beteljesüléseként hazatérhet. Bagossy 2022-ben költözött Németországba, azok után, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) átalakítása miatt intézetvezetői pozíciójáról lemondott, s később el is hagyta az intézményt, majd a Freeszfe Egyesületben dolgozott.
A színigazgató bejegyzésében úgy fogalmaz, hogy „a Kolibri Színház a Teátrumi Társaság oszlopos tagjaként, a különféle Vidnyánszky-projektek és pénzosztások állandó résztvevőjeként és kedvezményezettjeként mindig is a rezsim »engedelmes báránya« volt, s ekként is viselkedett mindig, amikor meg kellett volna szólalnia”.
Szerinte a társulat életében nem más történik, mint egy belharc, a „fiúk lejátsszák egymás között a meccset, egyék meg, amit főztek, talán ez már a vég kezdete” – írja Bagossy, „lindenspürstrassei lakásának íróasztalánál ülve”.
Bagossy László teljes bejegyzését itt olvashatja:
Zalán Jánost a társulat tiltakozása ellenére nevezte ki a Kolibri Színház élére Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter, és bár a színház tagjainak ebbe valóban nincs beleszólásuk, joggal tartottak attól, hogy Zalán kinevezésével alapvető változások kezdődnek a színházban. Az új igazgató lapunk birtokába jutott pályázatában ugyanis félreérthetetlenül fogalmazott: „Jelenleg csak egyetlen út mutatkozik az intézmény előtt, ahhoz pedig új működési modellt kell bevezetni.”
A Vidnyánszky Attila vezette Magyar Teátrumi Társaság sietett üdvözölni Zalán kinevezését, mondván, hogy a minisztérium „megújulást és szakmai-üzemeltetési frissességet hozni képes, tapasztalt vezetőt bíz meg a következő öt évre”, de a nyílt támogatás mellett is jelentős lobbierő mozdult meg a Fideszen belül mindkét oldalon, ami azt jelzi, hogy a kormánypárt politikusait és kulturális megmondóembereit megosztotta a Kolibri Színház ügye.