2024. december 12-én mutatták be a hazai mozikban a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés, romantikus vígjátékot, ami három hét alatt átlépte a 300 ezres, egy hónap alatt pedig 400 ezres megtekintésszámot, január 22-én pedig már arról számoltak be Facebook-oldalukon, hogy a bűvös félmilliós nézőszámhoz is sikerült elérniük, mindezt kevesebb mint hat hét alatt.
Újabb komoly mérföldkőhöz ért a Demjén Ferenc zenéin alapuló Hogyan tudnék élni nélküled? című film, ugyanis az alkotást már több mint félmillióan látták a mozikban.
„Eszter és Gergő sem számított rá, hogy ma meglesz az 500 ezredik néző. Pedig így van. És hogy ezt a mérföldkövet pont a magyar kultúra napján értük el, különösen nagy öröm. Köszönet nektek!” – írták meg Facebook-oldalukon.
A mintegy négy éve indult projekt egy hónapja érkezett meg a mozikba, de a számos hírességet összehozó produkció már egy ideje mozgásban tartotta a hazai filméletet. Sokakat érdekelt, hogy Demjén Ferenc dalaiból milyen zenés alkotás sülhet ki, főleg ilyen rendhagyó alkotói gárdával.
A történet cselekménye a kilencvenes évekbe repít vissza minket, amiről a film alkotói elmondták podcastműsorunkban, hogy azért választották a korszakot, mert úgy érezték, Demjén dalai a klasszikusabb könnyűzenei hangszerelésükkel jobban rezonálnak ott.
Az alkotást Orosz Dénes rendezte, míg a forgatókönyvet hozzá Kormos Anett írta. Bár a dalokat a színészek adták elő, a szabály az volt, hogy nem alakíthatják át vagy modernizálhatják őket, az autentikus hatásuk meg kellett maradjon, így adta magát, hogy a kilencvenes évekig menjen vissza a történet.
Demjén Ferenccel a film megjelenése előtt interjút készítettünk, amiben többek között azt mondta:
A jóváhagyásom után már nem avatkoztam bele a munkálatokba, mert a film és a zene mégiscsak két különböző dolog. Nem értek a színész- vagy történetvezetéshez, de tudom, hogy akik a filmen dolgoztak, pontosan tudták, hogy mit és miért tesznek.
A Hogyan tudnék élni nélküled? a Nemzeti Filmintézet támogatásával, az MBH Bank és az IKO Műsorgyártó Magyarország Kft. társfinanszírozásában készült el.