Matesz András, az OSC vízilabdázója nyerte az idei Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak országos vetélkedőt. A budapesti diák több mint 22 ezer indulóból lett a befutó.
„Nyolcadik alkalommal rendezte meg a DUE Médiahálózat a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak versenyét a Nemzeti Filmintézet támogatásával. Az oktató jellegű játékot azzal a céllal indították, hogy a 14–20 év közötti fiataloknak szórakoztatva adjanak képet és tudást a magyar filmekről, sorozatokról, alkotókról” − írják a verseny sajtközleményében.
A háromfordulós játékba a filmteszt.hu oldalon lehetett bekapcsolódni. A több mint 22 ezer résztvevőből a második fordulóba az online tesztkitöltésen legjobb eredményt elérő fiatalokat hívták meg. A középdöntősök Budapesten, az UP Rendezvénytérben mérkőztek meg egymással, a döntőbe pedig tízen kerültek.
A versenyzőknek a fináléban filmjeleneteket, képkockákat kellett felismerniük, és villámkérdésekre válaszolniuk. A döntősök többek közt a Hogyan tudnék élni nélküled?, a Véletlenül írtam egy könyvet, a Blokád és A nemzet aranyai című filmekről kaptak kérdéseket.
A Filmtesztet Matesz András viszonylag simán nyerte meg.
A második Szarka Áron, a harmadik pedig Kovács Bernadett lett.