Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMÚjraforgatják Sean Connery utolsó filmjét
A 20th Century Fox kétségbeesetten próbál felzárkózni a saját kasszarobbantó franchise-aival a Disney-Marvel-Lucasfilm cégbirodalom mellé, és a stúdióvezetők már a 2016-os X-Men: Apokalipszis utáni időket tervezgetik. 2017-re például új verzió készülne a nálunk A szövetség címem bemutatott, 2003-as viktoriánus kalandfilmből, ami Sean Connery utolsó nagyköltségvetésű filmje volt.
A 179,2 millió dolláros bevételt produkáló, izgalmas kalandfilm története lényegében annyi volt, hogy a passzosruhás szuperhősök korszaka előtt is voltak már szuperhőscsapatok, akik titkos akciókban verekedték magukat végig a fél világon, hogy megóvják a szuperbűnözőktől az első világháború felé rohanó, századfordulós Európát. A zseniális csavar a sztoriban pedig az volt, hogy az angolok titkos világmegmentő csapatának tagjai egytől egyig a ponyvairodalom leghíresebb hősei voltak:
- Allan Quatermain a Salamon király kincséből,
- Nemo kapitány a Verne-regényekből,
- Mina Harker a Draculából,
- a szörnyeteggé változó Dr. Jekyll a Dr. Jekyll és Mr. Hyde különös esetéből,
- Hawley Griffin A láthatatlan emberből,
- Tom Sawyer Mark Twain könyveiből,
- és Dorian Gray Oscar Wilde azonos című regényéből.
Bár nekem tetszett a film, sajnos a szegecselt tankos főgonosz és a Velence alatti kazamatákban suhanó Nautilus tengeralattjáró sem tudta feledtetni, hogy
Abban ugyanis nem volt benne se Dorian Gray, se Tom Sawyer, kaptunk viszont egy izgalmas viktoriánus bandaháborút a Sherlock Holmes-történetekből ismert Moriarty prof és a B-filmek közkedvelt kínai főgonosza, Fu Manchu között, aztán pedig letarolták Londont az űrlények tripodjai a Világok harcából!
Hogy a Fox 2017-re elkészülő moziváltozata az eredeti Alan Moore-képregényt követi-e, vagy csak a hangulatot és pár szereplőt tart meg egy saját történethez, egyelőre nem tudni. Az mindenesetre biztató, hogy a producer az a John Davis lesz, akinek a Predator-trilógia és a Waterworld mellett egy rakás Eddie Murphy-filmet köszönhetünk. (via Movieweb)