- Kultúr
- Cinematrix
- terminator
- arnold schwarzenegger
- ezt várjuk
- dollármilliók
- blockbuster
- elég már a folytatásokból és a képregényfilmekből
- képregényfilm
- szuperhős
- terminator 5
- mission impossible
10 film, amit kötelező megnézni októberig
- Arnold viccei mentik meg a Terminátor 5-öt
- Arnold Schwarzenegger eljátszotta mindenki legnagyobb rémálmát
- Az megvolt, ahogy az ősz Terminátor meglóg a sittről?
- Arnold a T5-premieren: "Bombaformában vagyok! Idősebb lettem, de nem satnyultam el!"
- 2015 a Star Wars és a folytatások éve lesz
- Tíz film, amit kötelező megnézni júliusig
További Cinematrix cikkek
- Kegyetlenül megdolgoztatta az agytekervényeinket Hugh Grant új vallásos thrillerje
- Az új Dűne-sorozat pont arról szól, amitől napjainkban a legjobban rettegünk
- Maradj csak szenvedő, irányítható és gyermek
- Ryan Reynolds felesége miatt újraforgatták a Deadpool & Rozsomák végét
- Jeff Goldblum fiai már kitalálták, mit szeretnének örökölni apjuk 40 millió dolláros vagyonából
Terminator: Genisys (július 2.)
A Terminator: Genisys eddigi előzetesei már tényleg mindent elspoilereztek a nyár egyik legjobban várt filmjéből, amiben a rendőeregyenruhás folyékony Terminátor és a jók oldalon álló, Schwarzenegger-arcú T-800-as pont úgy kergetik egymást, mint az 1991-es T2-ben. Csak itt Jon Connor nem egy Guns N Roses-dalokat hallgató tini, hanem Jason Clarke a Majmok bolygója 2-ből. A harmadik és negyedik részt zárójelbe tévő új filmet a Thor: Sötét világon és a Trónok harcán edződött Alan Taylor rendezte, utóbbinak valószínűleg ahhoz is köze volt, hogy Sarah Connort ezúttal a Trónok harca sztárja, Emilia Clarke alakítja (vele nemrég interjúztunk is). A Terminator 1-2 írója és rendezője, James Cameron nemrég azt nyilatkozta, hogy bejött neki a film, mert a saját klasszikusaira emlékeztette, és a 67 éves Schwarzenegger is óriási lelkesedéssel vetette bele magát a produkcióba. Miatta minden magyar Arnold-rajongónak kötelező legalább egyszer megnéznie a filmet!
Amy - Az Amy Winehouse-sztori (július 9.)
Néhány artmozi július elején levetíti Asif Kapadia dokumentumfilmjét, amit a díjhalmozó rendező a 2011-ben elhunyt énekesnőről forgatott, és amit idén Cannes-ban is bemutattak versenyen kívül. A doku archív felvételekkel, a rokonok és barátok egyre elcsuklóbb hangú visszaemlékezéseivel követi végig Amy Winehouse életét az első koncertek sikerétől egészen az egyre durvább önpusztításig: megtudjuk, hogyan lett egy észak-londoni túlsúlyos tinédzserből világsztár, majd egy mindenből kiábrándult csontkollekció (kritika a filmről itt).
Minyonok (július 9.)
Ritka hülye magyar nevet kapott Gru sárga segédserege, hiszen a popkultúrában a gonosztevők mellett ügyködő szolga neve mindig is az angol minion volt, és nem a francia mignon. De ez mindegy is, mert a kis idétlen fickók a félrefordítás ellenére itthon is ugyanolyan népszerűek, mint bárhol a világban. A Universal animátori a Gru 3-at csak 2017-re készítik el, de addig is itt van egy előzményfilm arról, hogyan szerencsétlenkedtek a kis minyonok a dinoszauruszok tündöklésétől Napóleon korán át 1968-ig a leglúzerebb gonosztevők oldalán. Gru előtt ugyanis az Austin Powers-filmekből szökött Scarlett Overkill volt a főnökük, akinek az volt az ördögi terve, hogy ellopja a brit királynő koronáját. Lehet, hogy már nem sokáig lesz az Agymanók az év animációs filmje?
Hangya (július 23.)
Sajnos még mindig nem tudom eldönteni, hogy az Ant-Man az idei év legjobb szuperhősfilmje, vagy az utóbbi idők legdurvább buktája lesz-e, mert az eddig kijött előzetesek alapján mindkettőre megvan az esély. A hangyaméretűvé töpörödve szupererejű, retrósisakos Hangyaember sajnos sokáig hányattatott sorsú mostohagyerek volt a Marvel stúdiónál a Bosszúállók- és az Amerika kaptiány-filmek árnyékában. Ráadásul a projektet a kezdetektől szívén viselő, fanyar humorú brit filmest, a Haláli hullák hajnalát és a Scott Pilgrimet megrendező Edgar Wrightot is kirúgták félúton, máig tisztázatlan okokból. A filmet végül a vígjátékok világából érkező Peyton Reed fejezte be, de akkora volt a fejetlenség a stábban, hogy még a címszereplőt alakító Paul Ruddnak is be kellett szállnia forgatókönyvíróként a buliba. Reméljük, sikerült összehozniuk egy önmagát nem túl komolyan vevő, látványos, vicces és menő szuperhősfilmet, amilyen utoljára talán a zsánert alapjaiban felforgató, és Robert Downey Jr.-t újra Hollywood élvonalába repítő Vasember volt.
Pixel (július 30.)
Soha nem vártam még annyira Adam Sandler-filmet, mint most a Pixelt, ami pont olyan, mint egy '90-es évekbeli katasztrófafilm. Csak itt nem vulkánkitörések és repülő csészealjak zúzzák szét a felhőkarcolókat, hanem a legrégebbi videojátékokból megelevenedett szereplők: Pac-Man, Donkey Kong és a Space Invaders űrlényei. A világot természetesen csak a retrojátékok megszállotjai, egy csapatnyi geek (Adam Sandler, Peter Dinklage, Michelle Monaghan) és a melléjük csapódó amer elnök (Kevin James) képes megállítani, miközben a néző - remélhetőleg - röhögőgörcsöt kap a sok popkulturális kikacsintástól.
Mission: Impossible - Titkos nemzet (augusztus 6.)
Jövőre lesz 20 éve, hogy Tom Cruise összehozott a Paramount stúdiónak egy olyan titkosügynökös franchise-t, ami a pénztáraknál fel tudja venni a versenyt az MGM Bond-filmjeivel. Ethan Hunt kultikus kötélen ereszkedve hekkelős mutatványát 1996 óta majmolják az akciófilmek és vígjátékok (legutóbb az Argo 2-ben láthattuk), a készítők pedig minden folytatásban felüllicitálták eddig az előző rész akciójeleneteit. Az ötödik rész nagy dobása mindenképp az a jelenet, amiben a kaszkadőröket rendszeresen munka nélkül hagyó szcientológus sztár saját maga lógott egy teherszállító repülő oldalán. A keretsztori ehhez annyi, hogy a Szindikátus nevű bűnszervezet mesterkedése nyomán az amerikai elnök feloszlatja az Impossible Mission Force-t, így kedvenc szupercsapatunknak (Tom Cruise, Wing Rhames, Simon Pegg) úgy kell megmenetenie a világot, hogy a bűnözők mellett a CIA emberei is őket üldözik.
Fantasztikus négyes (augusztus 13.)
A Fox stúdió körmeszakadtáig ragaszkodik azokhoz a képregényhősökhöz, akiknek a megfilmesítési jogait még az ezredforduló környékén vette meg a Marveltől, így a 2016-ra elkészülő X-Men: Apokalipszis előtt még gyorsan leporolták a Fantasztikus négyest. Válaszul a Disney-portfólióba tartozó Marvel kinyíra az eredeti Fantasztikus négyes-kérpegénysorozatot, a klasszikus X-Men helyett pedig az Inhumans nevű csapatot tolta előtérbe, hogy a képregényei ne a konkurens stúdió filmjeinek csináljanak ingyenreklámot. Az új Fantasztikus négyes a színészeket kivéve semmiben sem fog különbözni Jessica Albáék 2005-ös verziójától: négy tudós együtt utazik az űrbe, ahol beüt a katasztrófa, így az egyikük eleven fáklya lesz, a másikuk morcos kőember, a harmadik megnyúlik, mint a rágógumi, a csapat női tagja pedig láthatatlanságot és telekinetikus erőt kap, de így legalább le tudják nyomni az ötödik társukat, aki időközben átváltozott Dr. Doommá.
Az U.N.C.L.E. embere (augusztus 20.)
Guy Ritchie a Sherlock Holmes harmadik része helyett egy olyan pörgős akciófilmet hozott össze, amiben nem passzosgúnyás szperhősök, hanem kényszerszövetségbe tömörült, hidegháborús szuperkémek (Armie Hammer, Henry Cavill) mentik meg a világot egy atombombát bütykölő, őrült náci bosszújától. Bár a filmet olaszországi és angliai helyszíneken forgatták, a legjobb jelenet egyértelműen az, amiben egy Trabant is részt vesz a veszett tempójú autós üldözésben!
Hitman - A 47-es ügynök (augusztus 27.)
A Hitman az ezredforduló legmenőbb bérgyilkosos videojáték franchise-a volt, nem csoda, hogy már 2007-ben megcsinálták Hollywoodban a gyerekbarát változatát. Amiből pont a lényeg hiányzott. Mert addig rendben van, hogy egy 47-esnek nevezett, titokzatos múltú fickó minden piszkos melójához fekete zakót vesz fel vörös nyakkendővel, de a videojátékban pont az volt a lényeg, hogy a kopasz akcióhős nemcsak a fegyverét, de az eszét is használta. Ha kellett, már az első kapualjban leütötte a postást vagy a virágszálíltó küldüncöt, hogy az álruháját hasznáva bejusson a célpont házába, ahol mire megtalálták a hullát, ő már rég az inas zakójában menekült a tett helyszínéről. Az elsőfilmes Aleksander Bach remake-jében Timothy Olyphant helyett Rupert Friend alakítja a 47-est, aki itt már egy felturbózott érzékszervű, kicsit sem szimpatikus szuperhős, és sajna még véletlenül sem keveredik el Budapestre, a Gellért Hotelbe, ahogy a játékban tette.
Az útvesztő: Tűzpróba (szeptember 17.)
Eddig négy regény jelent meg a szegény ember Hunger Gamesének is beillő Maze Runner sorozatból, idén a második rész kerül a mozikba. A 340 millió dollárt kaszáló első részt folytató sztori egy tinifilmbe oltott Mad Max-klisé: azok a kölykök, akik túlélték a gyilkos labirintust, nem az édenkertbe jutottak, hanem egy utópisztikus helyre, ami a Trónok harcából átigazolt Kisujj (Aidan Gillen) szerint sokkal biztonságosabb, mint a kataklizma utáni, romos Amerika. A tinik, akik között más Trónok ahrca-szereplők is felbukkannak (Nathalie Emmanuel, Thomas Brodie-Sangster) persze nem hisznek neki, és elszöknek, így a saját szemükkel látják a sivatag közepén a sok felhőkarcoló csonkját. Mi, magyarok külön büszkék lehetünk a film látványvilágára: Antal Nimród egyik állandó munkatársa, Pados Gyula volt az operatőr!