Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMAl-kaidás lett a Rambo 2 akciórendezőjének fiából
- Magas rangú al-Kaida-vezetőt vadászott le az USA-koalíció Szíriában
- Kényszersorozásokat kezdett az Iszlám Állam
- Kilőhették az Iszlám Állam vezetőjét
- Megvan, mennyit ér meg az al-Kaidának a szír elnök halála
- Csak kitöltöm ezt a lapot, és annyi rakéta jön, amennyit akarok!
- Ha Oroszország nincs, Szíria már rég az ISIS-é lenne
- Rambo vs. Rambo
- Már a Rambo 5-re gyúr a 68 éves Stallone
További Cinematrix cikkek
- Adrien Brody étkezési zavarokkal és PTSD-vel küzdött az egyik legismertebb szerepe után
- Matt Damon és Zendaya is ott lesz Christopher Nolan Odüsszeiájában
- Johnny Depp lánya sem menti meg a sírból visszarángatott vámpírfilmet
- James Gunn a véres és kimerült Supermanhez hasonlította Amerikát
- Ennyire személyes hangvételű film még sosem készült a legendás intézményről
Abu Basil al-Britani álnéven üzent a világnak egy videóban Lucas Kinney, a hollywoodi akciórendező, Patrick Kinney fia, aki jelenleg Szíriában harcol az Al-Kaida oldalán - írja a CNN.
Lucas Kinney pálfordulása előtt értetlenül áll a nyugati sajtó. Az apja, Patrick Kinney olyan sikerfilmek rendezőasszisztense és akciójelenetekért felelős second unit directora volt, mint A rettenthetetlen, a Rambo 2, az 1984, A Nap birodalma vagy az Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag.
Patrick Kinney és brit felesége ugyan évekkel ezelőtt elváltak, de a rockzenész Lucast a legjobb brit, kairói és szaúd-arábiai iskolákba járatták. Valószínűleg az utóbbi helyeken radikalizálódhatott, és állt át az öngyilkos merényletekkel fenyegetőző terroisták oldalára.
Íme a CNN videója Lucas Kinney-ről:
Azt persze nem árt tudni az al-Kaida szíriai leányvállalatáról, az Dzsabhat an-Núszráról, hogy bár az Egyesült Államok terrorszervezetként tartja nyilván, sőt, néha bombázza is, ennek ellenére sokszor az USA által támogatott koalícióval összefogva harcol Aszad ellen. Bár papíron nem ez a legerősebb iszlamista szervezet Szíriában, nagyon úgy tűnik, 2015-re az Aszad-rezsim elleni harc egyik motorjává vált, miután meghatározó szerepe volt május végén Idlib tartomány elfoglalásában.
Az an-Núszra az al-Kaida gyakorlatának megfelelően társadalmi és kulturális beágyazottságának elmélyítésén keresztül törekszik a végcélja felé, és
Csak éppen az általuk vágyott kalifátus elhelyezkedése némileg más: Kilikiától a Sínai-félszigetig, illetve a Földközi-tengertől az Eufráteszig terjedne ki (ennek a „Nagy-Szíriának” az arab neve Sham). Ebből egyedül a szír–libanoni–török hármas határnál fekvő Idlib tartományban sikerült 2015 második felére kiharcolni az uralmat, de nemrég derült ki, hogy az an-Núszrába tagozódnak azok a szunnita milíciák is, melyek Libanonba exportálták az Jementől Irakig mindenhol fellángoló síita–szunnita vallásháborút. Az an-Núszráról ebben a cikkünkben olvashat többet.