Hatalmas bullshittel magyarázkodik a kínai kormány
További Cinematrix cikkek
- Egy hónap sem telt, de már több mint 300 ezren látták ezt a magyar filmet
- Perverz módon kínozza a nézőket a Netflix sorozata, és nem is szégyelli magát miatta
- Hollywood mindig is a férfiak játszótere volt, és úgy tűnik, az is marad
- Ekkora állatságot rég láttunk filmben
- Jason Momoa visszatér a szuperhősfilmekhez, ráadásul rosszfiúként
Meglehetősen nagy port kavart, hogy a Csillagok háborúja: Az ébredő Erő hivatalos kínai plakátjáról lehagyták Csubakkát és szignifikánsan kisebbre szerkesztették a film fekete főhősét is. A sajtó és a rajongók azonnal rasszizmust kiáltottak a feketékkel szemben egyébként sem túl korrekt kínai kormánnyal szemben, akik egészen döbbenetes marketingbullshittel vágtak vissza a CNN szerint.
Mivel a plakát csak egy promóciós felület és egy konkrét alkotásról van szó, ezért nem lenne fair a kínai közönséget diszkriminációval vádolni a fekete színész ellen
- nyilatkozta Chen Qiuping, a Pekingi Filmes Szövetség vezető-forgatókönyvírója az államilag működtetett Global Times nevű oldalnak.
A cikkben egészen odáig mennek, hogy Kínát egy multikulturális államként említik, ahol semmilyen szinten nincs jelen a diszkrimináció a feketékkel szemben, és egyébként is, a kínai emberek nagyon jó barátságban az afrikai emberekkel. A Global Times volt egyébként az az újság, amiben Obama kenyai látogatását úgy ábrázolták, hogy törzsi ruhákat adtak az amerikai elnökre "Hazatérés" címmel.
Homecoming http://t.co/ESQ3chflaW pic.twitter.com/mssCINfsbx
— Global Times (@globaltimesnews) 2015. július 24.
De a helyi Kommunista Párt szócsövének számító People's Dailynek is sikerült a kínai elnök zimbabwei utazásához készült animációban úgy ábrázolni az afrikaiakat, ami sokak szerint kifejezetten sértő.
Cartoon commentary: President #Xi's visit fosters new future of #China-#Zimbabwe friendship https://t.co/LH00FHhGLy pic.twitter.com/dIIH5c8kQT
— People's Daily,China (@PDChina) 2015. december 3.
Azt a CNN is megemlíti, hogy a kínai Guangdong tartományban lakik a legtöbb afrikai bevándorló, akikkel szemben nagyon előítéletes és diszkriminatív a helyi lakosság.
A Disney természetesen nem hajlandó megszólalni a témában, hiszen ez lesz az első Star Wars-film, ami egész Kínában látható lesz a mozikban. A Disney odáig ment a promócióban, hogy rohamosztagosokat küldött a Nagy Falra.
Arról sajnos egyik cikk sem szól, hogy ehhez az egésznek egyébként mi köze van szegény Csubakkának.