Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMDarth Vadert kitiltották a Star Wars-rendezvényekről
Nem vicc, nem mi találtuk ki, az állítás egy mostanában megjelent dokumentumfilmben hangzik el David Prowse szájából. Az Elstree 1976 című film egyébként azokkal a mellékszereplőkkel és statisztákkal foglalkozik, akik az eredeti Csillagok háborújában szerepeltek, de nem lettek sztárok. Prowse például lehetett volna, de a hangját Lucas a tudta és engedélye nélkül lecserélte a filmben James Earl Jones-éra, mert jobban hangzott. Prowse megsértődött, de ez senkit nem érdekelt.
Az eredeti Darth Vader legnagyobb baja az, hogy Lucas kitiltatta a Star Wars Celebration nevű rendezvényről, ami a franchise rajongóinak olyan, mint egy hatéves kölyöknek a karácsony, és a Star Wars Weekends nevű rendezvénysorozatról is, amin nem mellesleg az olyan színészek tudnak egy kis pénzt keresni, akiknek nem jutott ki abból a sikerből, amiből Harrison Fordnak, Mark Hamillnak vagy Carrie Fischernek igen.
Jó, az okokért nem kell messze menni, Prowse szerepelt a 2010-es, The People vs. George Lucas című dokumentumfilmben, ami hevesen támadta a Star Wars alkotóját. Prowse azt állítja, a filmesek átverték, és fogalma sem volt, milyen filmhez adja a nevét, de ez nehezen hihető. A témával először foglalkozó The Daily Beast cikke azt is megjegyzi, hogy Lucas elég régóta lehet berágva Prowse-ra, egészen 1978 óta, amikor a Berkeley egyetemen egy közönségtalálkozón elspoilerezte A Birodalom visszavág végét.
Ne maradjon le semmiről!
A Cinematrix tele van Star Wars-cikkekkel, azokat olvasta már?