Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMajdnem gajra ment a Marvel az új Amerika kapitány miatt
További Cinematrix cikkek
- Ismét eltolták a Batman II-t
- Adrien Brody étkezési zavarokkal és PTSD-vel küzdött az egyik legismertebb szerepe után
- Matt Damon és Zendaya is ott lesz Christopher Nolan Odüsszeiájában
- Johnny Depp lánya sem menti meg a sírból visszarángatott vámpírfilmet
- James Gunn a véres és kimerült Supermanhez hasonlította Amerikát
A Marvel filmes univerzuma immáron évek óta szállítja sorra a sikeres filmeket, ezeket egyetlen producer, Kevin Feige fogja össze. Sok belső konfliktussal terhelt évnek kellett eltelnie, míg tényleg kezébe kapta a marsallbotot és minden fontos döntést egyedül hozhatott meg.
Ike Perlmutter a Marvel Entertainment vezetője volt sokáig a közvetlen felettese Feige-nek. A beszámolók szerint általában anyagi kérdésekben vívtak nagyon komoly vitákat, amik az elkészült filmekre is nagy hatással voltak.
Érdekes módon pont az Amerika Kapitány: Polgárháború forgatása során nőtt akkorára a feszültség, hogy Feige még a távozását is belengette. Ezt nem merték megkockáztatni, úgyhogy végül a Disney vezérigazgatója Bob Iger engedélyezte, hogy Perlmutter felelősségi köréből kikerül a filmes univerzum és onnantól Alan Horn, Disney stúdió vezetőnek tartozik elszámolással.
Az Hollywood Reporter beszámolója szerint az utolsó csepp az volt a pohárban, hogy az Amerika Kapitány folytatásának grandiózusságát nem nézte jó szemmel a Perlmutter. Az anyagi kérdések nem mindig ilyen tekintetben kerültek elő. Legendák keringenek arról, hogy
A teljes képhez hozzátartozik, hogy 2008-ban senki nem számított arra, hogy az amit a Marvel stúdió csinál, az az egész piacra ekkora hatással lesz. Ekkor nagyon jól jött, hogy volt valaki, aki legkülönbözőbb módokon, de folyamatosan szem előtt tartotta a spórolást. (A kezdeti időkben az irodájuk egy Mercedes Benz autókereskedés felett volt.)
Az azóta eltelt időben lehetett tapasztalni a változást, legalábbis az Amerika Kapitány: Polgárháború rendezői, Joe és Anthony Russo szerint. Egy amerikai rádiónak adó interjúban arról beszéltek, hogy Feige munkáját éveken keresztül hátráltatta a folyamatos feszültség. Mostanság már sokkal jobb a cégen belüli légkör és szerintük ezek után könnyebb volt olyan, kapósabb rendezőket is bevonni, mint a Thor harmadik részén dolgozó Taika Waititi vagy a Fekete párduc bemutatkozó filmjét rendező Ryan Coogler.
Ez nincs teljesen összhangban azzal, amit korábban lehetett hallani, sokan ugyanis pont Feige különböző kéréseire panaszkodtak, amik túlságosan megkötötték a kezüket abban, hogy mi kerülhet bele a filmbe és mi nem. A nyilatkozatok alapján arra lehet következtetni, hogy az elképesztő nyomás, illetve feszített munkatempó nem mindenkinek fekszik, vagy ha igen, akkor sem tudják túl sokáig ezt csinálni a rendezők. A Russo testvérek jelentik a legjobb példát arra, akik jól tudják összeegyeztetni saját ambíciójukat Feige grandiózus víziójával és megterhelő elvárásaival.
A számok egyelőre őt igazolják, a kritikusok nagy része és a nézők egyaránt remekül fogadták a legújabb Amerika Kapitányt, csak idő kérdése, hogy mikor lépi át világszerte az egy milliárd dolláros bevételi határt.
Ne maradjon le semmiről!