Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMÉrik a politikai botrány az új Disney-remake körül
További Cinematrix cikkek
- A ledér gyönyörűség engedett a kéjenc érsek csábításának
- A Netflix megcsinálta a saját Breaking Badjét, csak sokkal viccesebben
- A világ egyik legcsúfabb oldalát mutatja be ez az új Netflix-film
- Egy ültő helyünkben végigdaráltuk Stephen King kedvenc misztikus sorozatát
- Kegyetlenül megdolgoztatta az agytekervényeinket Hugh Grant új vallásos thrillerje
2020 márciusában érkezik a Mulan című Disney-rajzfilm élőszereplős változata, aminek a főszereplője, a kínai Liu Yifei elkezdte borzolni a kedélyeket. Yifei a támogatását fejezte ki a hongkongi tüntetőkkel szemben fellépő rendőrökkel .
Yifei a Weibo nevű kínai közösségi oldalon osztott meg egy, a rendőrséget támogató üzenetet azzal az angol nyelvű megjegyzéssel, hogy "mekkora szégyen ez Hongkongnak", illetve egy szívet és egy izmos kart ábrázoló emoji mellett kiírta, hogy a rendőrség mellett áll.
Yifei üzeneteinek hatására a Weibo és a Twitter felületein is elkezdődött elterjedni a #BoycottMulan-hashtag. A hashtaget használók többek közt arról írnak, hogy a színésznő a demokráciát, a szabadságot, és az emberi jogokat köpte arcon, illetve többen is arra kérnek másokat, hogy ne nézzék meg a Mulant.
A Mulan-filmet Niki Caro (A bálnalovas) rendezi, Yifei mellett Donnie Yen (Ip Man), Jason Scott Lee (A dzsungel könyve), Gong Li (Isten veled, ágyasom), és Jet Li (Volt egyszer egy Kína) is szerepelnek benne. A magyar bemutató a tervek szerint 2020. március 26-án lesz. Itt meg tudja nézni a Mulan előzetesét.
Ahogy arról részletesen is írtunk, az 1997 óta Kínához tartozó, de széles körű autonómiával rendelkező területen júniusban robbantak ki zavargások egy olyan törvénytervezet miatt, mely lehetővé tette volna a hatóságok számára egyes gyanúsítottak Kínának való kiadatását. Annak ellenére, hogy a hongkongi kormány már június közepén felfüggesztette (de el nem vetette) a kiadatási törvénnyel kapcsolatos törvényalkotást, a demonstrációk a törvény végleges elvetését, a Peking-barátnak tartott Carrie Lam kormányzó lemondását, valamint a brutális rendőri fellépés kivizsgálását követelve folytatódtak. A helyzet eszkalálódott, az utóbbi napokban a tiltakozók elfoglalták a hongkongi repteret is.