Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMichael Bay csinn-bumm cirkusza most Firenzét amortizálja le
A Netflixen december 13-án bemutatkozó 6 Underground című akciófilm pontosan olyan, mint majdnem az összes Bay-film, azaz van benne
- autós üldözés
- autós üldözés közben vicceset beszóló szereplő
- autós üldözés közben vicceset beszóló szereplőre rosszalló grimasszal/szemforgatással reagáló másik szereplő
- autós üldözés közben vicceset beszóló szereplőre rosszalló grimasszal/szemforgatással reagáló másik szereplő mögött/mellett ülő, a tempó miatt rémülten sikoltó, modellkülsejű nő
- vicces beszólás
- robbanás
- rombolás
- pusztítás
- féktelen tempó
- követhetetlen akció
- lassított felvételben repülő/összetörő valami,
azaz minden olyasmi, ami a terepasztalon a játékaival játszó hatéves Michael agyában annak idején lemozizódott.
Ami a történetet illeti, aki a Transformers-franchise atyjától azt várja, hogy megújítja a műfajt, vagy valami olyat dob, amilyet még nem láttunk, az nem ismeri Bay munkásságát elég jól, bár azt meg kell adni, hogy a Ryan Reynolds főszereplésével készült film alapsztorija a marhaságmérőn elég kellemes pontszámot ért el:
Hat, saját szakmájában legjobb, emellett milliomos férfi és nő úgy dönt, hogy eljátsszák saját halálukat, hogy egy titkos igazságosztó klubot hozhassanak létre, aminek feladata, hogy a világot fenyegető veszélyeket elhárítsa.
A szereposztás: Ryan Reynolds, Mélanie Laurent, Manuel Garcia-Rulfo, Adria Arjona, Corey Hawkins, Ben Hardy, Dave Franco, Lior Raz, Peyman Maadi, Peter Stormare és Sebastian Roche.
A Netflix állítólag 150 millió dollárt költött a filmre, és egy új franchise-t akar felépíteni Reynolds köré, de ha így lesz, ne ilyen plakátokkal operáljon, mert kifejezetten szánalmasan néz ki.