A Marvel leszállította az év legfurcsább sorozatát
További Cinematrix cikkek
- Ha nem ez a film nyeri jövőre az Oscart, kukába az egész gálával
- A magyar nő nem talált apát a gyermekének, végül egy meleg orosz férfitól kért segítséget
- Meghalt Alan Rachins, a Dharma és Greg színésze
- A legrosszabb rémálmunkat kelti életre a Netflix új thrillerje
- Itt a bejelentés a Warnertől, mozivásznakra költözik a Trónok harca
Daredevillel és társaival a Netflixen már egyszer összejött a Marvel Televisionnek az, hogy képregényes figurákat ültettek (többnyire szórakoztatóan) a képernyőre, és végül egy közös sorozatban szerepeltették őket. Valami hasonlót próbáltak megvalósítani a Hulu nevű amerikai streamingszolgáltatón is, csak ezúttal antihősökkel. Ám a négy animációs szériából kettőt elkaszáltak, a Marvel TV-t pedig legyalulták, és beolvasztották a Kevin Feige által vezetett Marvel Studiosba.
Nem panaszkodhatunk persze, mert a Marvel Studios azóta is olyan nagyszerű címekkel kápráztatja el a közönséget, mint a 23 Emmy-díjra jelölt WandaVision vagy a kritikuskedvenc Loki.
Sőt mondunk még valamit. A Marvel Studios még az animációs sorozatokkal is jobban bánik – és itt a What If...?-re gondolunk természetesen –, mint anno a Marvel Television tette. Hogy miért? Ahogy az elején említettük, a Hulura érkező négy produkció közül kettőt sikerrel elkaszáltak. Ám a maradék annyira előrehaladott állapotban volt, hogy inkább bemutatták őket. Májusban a MODOK-nak hiába állt jól a stop-motion és az időutazós téma, vígjátékhoz képest rettenetesen humortalan volt. A november 17-én bemutatott tízrészes Hit-Monkey pedig simán bezsebelné bármelyik gálán az év legfurcsább tévésorozata címet.
A Hit-Monkey, ahogy a címe is mutatja, egy majomról szól. Az alapsztori viszont nem ennyire egyszerű. Egy félresikerült merénylettel indít az első rész, amelyet egy Bryce McHenry nevű fickó próbál tető alá hozni. Ki is nyírja a célpontot, végül azonban a megbízó fogja magát, elárulja Bryce-ot, és megpróbálja kinyíratni. A főhős megmenekül, de miután az isten háta mögött tartották fogva, a hegyekben fáradtan összeesik. Ekkor talál rá egy csapat japán makákó.
Bryce, akinek a hangját a Másnaposok sztárja, Jason Sudeikis adja, kiköpött Archer. Lusta, nagy a szája, vedel és a nőket sem veti meg. A furcsaságok nagyjából tíz perc után kezdenek ömleni ránk. Először azt látjuk, hogy a majmok egymással diskurálnak, hogy vajon mit csináljanak a betolakodóval.
A makákókat a sorozat készítői feliratozták, hogy mi is értsük, mit mondanak.
Aztán megjönnek a rosszfiúk, akik Bryce-ot üldözik. Egy kivételével lemészárolják a majmokat és a bérgyilkost. Az az egy makákó pedig azért marad csupán életben, mert kifigyelte a korábban gyakorló Bryce mozdulatait, így képes arra, hogy visszavágjon és lelője a zsoldosokat. Hit-Monkey ezt követően elindul, hogy bosszút álljon mindenkin, akinek bármi köze volt a falkája halálához, ebben pedig váratlan társra talál. Bryce szelleme, úgy tűnik, valamiért hozzá kapcsolódott, így a férfi a túlvilágról kezdi mentorálni a kezdő gyilkológépet.
Ennyire véres Marvel-sorozat még sosem készült
A Hit-Monkey-ban már az első két epizódban durván fröcsög a vér. A Marvel TV humorra és erőszakra próbálta építeni a produkciót, ám hiába vetnek be még egy csonkolós jelenetet is, valahogy nem áll össze az egész. A kezdeti tragédia egyszerűen nem rántja be az embert, nem tudunk izgulni ezért a vérszomjas majomért és a nyakába sózott idegesítő szellemért, hogy célba érnek-e.
Egy olyan szériáról van szó, amely teljesen feleslegesen készült el. Meglettünk volna nélküle, és nem is lett volna hiányérzetünk, ha az íróasztal mélyén hagyják. Nyilván ha már pénzt öltek bele, bemutatták, de az elkészült évad maximum arra lesz jó, hogy az utókornak körbemutogassák:
Fiúk, lányok… így nem szabad képregény-adaptációt készíteni.
A bérgyilkos majomban papíron meglett volna a potenciál, és az animáció szép is helyenként, a neonfényben úszó Tokió elképesztően fest a képernyőn, de a tartalom hiányzik az egész mögül. Hit-Monkey 2010-ben debütált a Marvel-képregényekben, a fő gonosz olyan szuperhősökkel akasztotta össze a bajszát, mint Pókember. Beszédes, hogy a füzetekben egy alkalommal a hálószövő egy mészárlás helyszínére érve azt hitte, hogy Deadpool az elkövető.
Deadpool legalább olyan infantilis, felháborító és véreskezű, mint Hit-Monkey, de a mutánsról készült filmeket mégis sikerült úgy megcsinálni, hogy a szélesebb közönség is élvezze. A Hit-Monkey-ról ugyanez nem mondható el.
Ha valaki a Marveltől szeretne ötletes és mélyebb mondanivalóval rendelkező animációs sorozatot nézni, az inkább vessen egy pillantást a What If...?-re. A Disney+ idei újdonságából hiányzik az erőszakosság, de legalább szórakoztató.