- Kultúr
- Cinematrix
- tévé
- sorozat
- dexter
- thriller
- streaming
- előzménysorozat
- skyshowtime
- exkluzív
- interjú
- christian slater
- mr. robot
- sean connery
- a rózsa neve
- nosztalgia
- hollywood
- színész
Christian Slater az Indexnek: „Tinilányt nehezebb nevelni, mint sorozatgyilkost”
További Cinematrix cikkek
Hollywoodban kevés foglalkoztatottabb színészt találunk Christian Slaternél, akinek a karrierje még 1985-ben indult a Billie Jean legendájával, azóta pedig olyan ismert produkciókban találkozhattunk a most 55 éves művész nevével és arcával, mint a Robin Hood, a tolvajok fejedelme, az Interjú a vámpírral, és lehetne sorolni tényleg napestig. Christian Slater emellett tévésorozatokban is maradandót alkotott, a Tisztelt Olvasó talán leginkább a 2015-től 2019-ig vetített Mr. Robot című techno-thrillerből emlékezhet rá.
Slater most újfent egy megkerülhetetlen sorozatban, a Dexter előzményeit taglaló Eredendő bűnben látható hétről hétre a SkyShowtime-on. Ennek kapcsán készítettünk vele exkluzív videós interjút a Zoomon keresztül. Christian Slater az Indexnek többek között arról beszélt,
- miért nagyobb kihívás karakterének Debrát nevelni, mint Dextert,
- beavatott minket, miért imádja mindenki Sarah Michelle Gellart az Eredendő bűn forgatásán,
- de arról is elmélkedett, hogy a Dexter nélkül a Mr. Robot se születhetett volna meg,
- végezetül pedig elárulta a színész, hogy hosszú pályájának melyik munkájára a legbüszkébb.
Mit gondol, melyik nehezebb, egy tinédzser lányt felnevelni, vagy pedig egy fiút, akinek sorozatgyilkos-hajlamai vannak?
A sorozat alapján úgy tűnik, hogy tinilányt. Debra és a tinédzserkori problémái komoly nehézségeket okoznak a karakteremnek, Harry Morgannek. Egy egyedülálló apáról van szó, aki azt kívánja, bárcsak a neje, Doris ott lenne még mellette, hogy a néha kínos kérdésekben és lányügyekben segítsen neki. Sűrűn kipattannak tehát Deb és az apja között összetűzések, a nézők számára sokkoló lehet talán, hogy Harry jobban szót ért Dexterrel, és sorozatgyilkos ösztönök ide vagy oda, látszólag a fiát könnyebben képes kezelni. Debra és Harry között csiszolni kell még ezt a kapcsolatot, Dexter furcsasága és koraérettsége e tekintetben is jól jön, mert apja segítségére válik a konfliktuskezelésben.
Nem szabad elfelejteni, hogy Debra és Dexter apja komoly tragédián ment keresztül, még fiatalabban, amit az első epizódokban önök is láthatnak. Részben ebből is fakad, hogy mindenáron próbálja védeni a fiát, Dextert, aki nagyon durva felfedezéseket tesz saját magával kapcsolatban.
Harry Morgant jó apának tartja?
Erősen megkérdőjelezhető. Csinál olyan dolgokat, amelyek nem biztos, hogy úgy csapódnak le a nézőkben, hogy aztán felállnak a tévé elől, és azt mondják: tyű, ez a fickó egy nagyon jó apa. A lelki teher azonban, amit magával cipel, mindenképp lehúzza Harry vállát. Az ilyesmi képes torzítani azt, ahogy a világot látjuk. Mindezek ellenére a fiát védelmezi, elfogadja úgy, ahogy van. Biztos vagyok benne, hogy Harry boldogabb ember lenne, ha Dextert normálisabb dolgok érdekelnék, mint a vadászat vagy egy sima boncolás az orvosi iskolában. De ezt dobta a gép, Dexter vérszomja túl erős, az apja pedig mindent megtesz azért, hogy a fiát a felszínen tartsa, ne engedje elmerülni.
Az is egy érdekes kérdés számomra, hogy Dexter miért vált olyanná, amilyen lett? Vajon így született, ezzel a hajlammal? Vagy az anyját ért szörnyűség tette ilyenné? Zavaros, de az élet zavaros, ezt el kell fogadjuk. Mindenki igyekszik a legjobb szülőnek lenni a világon, de igazából senki se lehet teljesen biztos benne, hogy az-e.
A Dexter előzménysorozata teli van kilencvenes évekbeli sztárokkal, ott van ön, de említhetném Sarah Michelle Gellart és Patrick Dempsey-t, akik szintén kulcsszereplők az Eredendő bűnben. Volt ennek az egésznek egyfajta osztálytalálkozó jellege, ismerte őket korábbról?
Patrick Dempsey-vel jó hosszúra nyúlik az ismeretségünk, jó harminc évvel ezelőtt a Négykezes géppisztolyra című bűnügyi drámában játszottunk együtt, ő volt Lansky, én meg Lucky Luciano. Akkoriban még teljesen máshol tartottam az életben, híján voltam azoknak az élettapasztalatoknak, amelyeket most már a magaménak tudhatok. Akkoriban is kedveltük egymást, és most jó érzés volt, hogy újra találkozhattunk az új Dexter-sorozat forgatásán, és felvehettük a fonalat. Barátokat játszunk az Eredendő bűnben, régi kollégákat, akik támaszkodhatnak egymásra. Sarah Michelle Gellar pedig az a fajta ember, aki süteményt hoz a stábnak a forgatásra, már csak ezért is imádta mindenki.
Nagyjából tíz éve indult egy másik ikonikus sorozata, a Mr. Robot. Ott is egy apafigurát játszott. A Dexter: Eredendő bűnt miben látja hasonlónak, vagy épp különbözőnek a Mr. Robothoz képest?
Sam Esmaillel, a Mr. Robot készítőjével sokat beszélgettem arról, hogy egy művész milyen sok helyről inspirálódik, mire megcsinálja a saját kis magnum opusát. Tagadhatatlan, hogy a Mr. Robot inspirálódott a Dexterből is, hatással volt Samre a Dexter, és meg akarta csinálni a saját, kicsavart változatát ennek a sorozatgyilkosos történetnek, csak éppen egy hekkerrel a főszerepben.
Számomra azért is nagy móka a Dexter, mert végre egy hús-vér, élő-lélegző karaktert játszhatok, és nem egy szellem vagyok. A Mr. Robotban, ha emlékeznek, szellem voltam, vagy legalábbis Elliot képzeletének egy darabkája. Ebből a szempontból mindenképp különbözik a két sorozat, de tényleg nem panaszkodhatom, örülök, hogy ezúttal életben vagyok!
Elképesztő, hogy hány filmből és sorozatból áll össze az a hosszú-hosszú karrierút, amit eddig ön bejárt. Gondolkozott már rajta, hogy melyik korábbi szerepére a legbüszkébb?
Az életem és a karrierem teli volt mélypontokkal, és persze olyan pillanatokkal is, amelyekre büszke lehetek. Kaptam leckéket, pofonokat az évtizedek alatt, meg kellett tanulnom megoldhatatlannak tűnő problémákat megoldani. Volt olyan is, amikor a magánéletem szólt bele csúnyán a dologba.
Mindig érdekes látni, hogy honnan indult az ember… nemrég a Netflixet böngészgettem, és akkor jött szembe egy film, amit réges-régen csináltam. A rózsa neve volt az, Sean Conneryvel. Belenéztem pár percet, és fogtam a fejemet, hogy úristen… mekkora szerencsém volt, hogy ilyen fiatalon ekkora lehetőséget kaptam! Tizenöt-tizenhat éves voltam, és fogalmam sem volt, milyen csodálatos az egész, azt se tudtam, mit csinálok egyáltalán. Imádtam Sean Conneryt, és bár a későbbi kollégáim között is rengeteg szerethető figura volt, ez valahogy mégis kiemelkedik számomra a sorból, különleges felütése volt a pályámnak. Durva volt látni magamat tinédzserként. Akkoriban bele se tudtam gondolni, el se tudtam képzelni, ki lesz belőlem. Egy vad, kiszámíthatatlan pályafutást tudhatok a magaménak, amire nagyon büszke vagyok.
A Dexter: Eredendő bűn szinkronnal és magyar felirattal nézhető a SkyShowtime-on.