Jövő hétvégén, április 16–17-én rendezik meg a 31. Telekom Vivicittá Városvédő futást, aminek résztvevői az autizmussal élőkért futnak majd, és amihez több jótékonysági esemény is csatlakozik.
Van egy műhely Miskolcon, ahol őrületesen menő bútorokat és lakáskiegészítőket gyártanak fából és fűzfavesszőből. Amellett, hogy a tárgyak bármelyik népszerű dizájnboltban megállnák a helyüket, sokat emel az értékükön, hogy alkotóik mindegyike autizmussal él. Április 2-a volt az autizmus világnapja, ezen a napon a Miskolci Autista Alapítványt és a MAACRAFT nevű projektjüket mutattuk be.
A több médiumot tömörítő Fenntarthatósági Média Klub keretében a CEMP-csoport, köztük az Index újságírói is az autizmussal élőkre hívják majd fel a figyelmet a versenyen, és az Autistic Art - Mosoly Otthon alapítványt támogatják.
Kocsis Árpád, a Budapesti Sportiroda (BSI) Ügyvezető- és versenyigazgatója a Vivicittá szerda esti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy vasárnap 20 ezernél is több versenyzőre számítanak, a két nap alatt pedig hasonló létszámot várnak, mint a tavalyi 26 ezer induló. A félmaratonra még nem telt be a 10 ezres, tavalyhoz képest megemelt limit, de már a kilencezredik induló is benevezett, így biztosan rekordnépes mezőny rajtol majd el.
2016-ban is kétnapos lesz a rendezvény, aminek különböző hosszúságú távjai a Margitszigetről indulnak, és oda is érkeznek vissza a befutónál. Szombaton jön a 3 fős váltó, a 2,5 km-es Minicittá, a gyaloglás, a 750 méteres Családi Futás és a SUHANJ! Fogyatékkal Élők Futama. Vasárnap először a félmaraton rajtol el délelőtt, aztán ezúttal a Midicittá, a 7 km-es táv következik, és délután a 10 km-es, klasszikus Vivicittá-táv zárja a versenyt. A hosszabb távok útvonalait itt lehet megnézni.
A sajtótájékoztatón az is kiderült, hogy április 5-én, kedden volt 30 éve, hogy megrendezték az első Vivicittát Budapesten, amin 1500-an vettek részt. Még egy korabeli, az első versenyről származó hivatalos póló is újra előkerült, mielőtt a sajtótájékoztató résztvevői és meghívott vendégei, köztük színészek, műsorvezetők, sportolók aztán egy közös bemelegítésen és esti futáson vettek részt.
A Vivicittá futóverseny 1984-ben olasz kezdeményezésre indult: a gyönyörű, de zsúfolt történelmi városok lakóit szerették volna ráébreszteni lakóhelyük értékeire. Innen a verseny neve: „Vivicittá – Éljen a város! Szeresd a várost!” A mozgalomhoz hamarosan olyan metropoliszok is csatlakoztak, mint New York, Lisszabon, Brüsszel, Barcelona vagy Budapest. Hazánkban 1986-től rendezik meg a tavaszi futószezon nyitányaként a szabadidős futóversenyt, amelynek útvonala a főváros legszebb részein halad át.