Kedd délután, hotdogozás közben vettük észre, hogy a fejünk fölött, a fán egy rendőrség feliratú pólót viselő technikus éppen kamerát szerel fel a lombok közé. Kérdésünkre a Sziget szervezői azt mondták, a rendőrség a fesztivál nulladik napján üzelemelte be azokat a térfigyelő kamerákat, amelyekkel megfigyelés alatt lehet tartani a főbb csomópontokat.
A bejáratnál elhelyezett öt és a Sziget területén felszerelt három körbeforgatható, távvezérlhető kamerára állítólag nem azért van szükség, hogy így érjék tetten az esetleges bűnözőket, a térfigyelő rendszerrel a tömeg mozgását figyelik, hogy elkerülhessék a veszélyes tumultusokat.
A kamerák képét ne csak a rendőrség, a Szigetet felügyelő Inkal munkatársai is látják, ráadásul működésükre nem figyelmeztet tábla. A szervezők szerint erre nincs is szükség, hiszen a rendőrség a hatályos szabályokat betartva három napon belül törli a felvételeket.
Az LGT együttes egykori agya fellép a Szegedi Ifjúsági Napokon, mégpedig a Csík zenekar és a Fabula Rasa vendégeként, derül ki a szervezők tájékoztatásából. Azt írják, a legnagyobb nyárzáró buli indításaként több hazai etno zenekar, a Besh o Drom, a Fabula Rasa és a Csík zenekar, valamint Parov Stelar játszik. A Csík és a Fabula Rasa öt-öt szám erejéig "nem kisebb nevet, mint a hazai rocktörténet legkiemelkedőbb egyéniségét, Presser Gábort látja vendégül". A Csík és Presser együttműködése nem új, a zenekar legújabb koncertlemezén is közreműködik az LGT vezéralakja. A koncert augusztus 25-én lesz Szegeden, az Újszegedi Partfürdőn rendezett fesztiválon.
45 ezer rajongó ment el a Kispál és a Borz utolsó koncertjére, számolt be a Sziget a mínusz egyedik napi eseményekről. A Sziget folytatódik, a mínusz 1. után a nulladik nap jön, reggae és ska, Cseh Tamás és dzsessz lesz. Az elektronikus zene híveit pedig azzal nyugtatták meg, hogy azt a fesztivált már nem zavarják meg a Volt fesztivál néhány programját ellehetetlenítő dj-razziák. A Sziget ugyanis átvállalta a fellépő dj-ket sújtó, írott cd-k után a Mahasznak fizetendő jogdíjakat, így szükségtelen az ellenőrzés.
Úgy tudjuk, a Mahasz álláspontja szerint a szórakozóhelyek is fizethetnek átalánydíjat, azaz ezentúl a dj-knek nem kell cd-nként 1800 forintot fizetniük az albumok legalizálásért, és éves átalánydíjat sem kell fizetniük, ha csak olyan helyeken lépnek fel, amelyek fizetnek a Mahasznak. A Szigethez közel álló forrásaink szerint a Mahasz nem módosított a beszedés feltételein, állítólag eddig is lehetőség volt arra, hogy a szórakozóhelyek fizessenek a dj-k helyett, de a lemezkiadókat tömörítő szervezet nem nagyon reklámozta ezt a módszert.
Történt már olyan önnel, hogy egy nyári, kánikulai napon néhány pohár bor után felment egy hűvös pincéből a szabadba, és megszédült a nagy melegben? Érezte azt, hogy hőségben gyorsabban becsíp? Ha igen, az nem véletlen: élettanilag is alátámasztható, hogy melegben könnyebb berúgni.
„Nagy melegben kitágulnak a perifériás ereink, aminek következményeként az etil-alkohol könnyebben fejti ki hatását a szervezetben – mondja Zacher Gábor toxikológus. – Arról nem is beszélve, hogy hőségben a folyadékegyensúly is hamarabb megborul.”
A szervezet vízegyensúlyát a vese tartja fenn, az alkohol azonban vízhajtó hatásával bekavar. Gátolja a vazopresszin nevű hormon felszabadulását, aminek az a szerepe, hogy a vizeletből visszajuttassa a víz egy részét a vérbe. Az alkohol hatására tehát kevesebb víz jut vissza, nő viszont a vizelet mennyisége (ezért pisilünk gyakrabban, ha iszunk), és előbb kiszáradunk.
Tavaly a Fekete Zaj nagyon kilógott a hazai fesztiválok sorából azzal, hogy olyan zenekarokat hívtak meg a szervezők, amelyek máshol nem igazán léptek fel a szezonban. Egy-két kivétel akadt, de többségüket csak a Mátrában lehetett látni. A koncepció idén sem változott, a Turbón kívül más csapatot nem nagyon találni a többi fesztivál összeállításában. Abban viszont változott a rendezvény, hogy a tavalyihoz képest elenyésző, mondhatni nulla promóciója volt a háromnapos bulinak.
Még a 10 kilométerre fekvő Gyöngyösön sem tudtak a fesztiválról, szóval kb. csak azok jöttek el idén, akiket tavaly is megfogott a családias hangulat, vagy valamelyik 2009-ben itt járt ismerősüktől hallottak a hegyvidéki dark/noise/stoner/experimental fesztiválról. Ennek megfelelően nem lehettek többen 300-nál, de így legalább a kapuban állók is arcról ismerték az embereket, nem kellett karszalagokat mutogatni.
A Kispál és a Borz lezárt egy korszakot, megmutatták, hogy lesajnált vidéki alternatívokként hogyan kell átírni a játékszabályokat saját kedvükre. A búcsúval sokat ironizáltak, a koncert inkább színházi előadás volt, viszont három órán tartott, és elképesztően sokan voltak.
A Kispál és a Borz egy korszakot meghatározó zenekar, még pontosabban, sokak valamelyik korszakát határozza meg. A búcsúkoncert általában szomorú műfaj, mert a rockkoncerteket nem az emlékezés működteti, plusz az egészet áthatja a gyászmunka: a rajongóknak meg kell tanulniuk elengedni a zenekart, felismerni, hogy mindenkinek így a legjobb.
Jelentse fel magát, csekkoljon be a Foursquare-en a Sziget különböző helyszínein, találja meg az Index kihelyezett stúdióját, adjon elő egy félperces produkciót, nyerjen napijegyet. A játék egyszerű és többfordulós. De kezdjük az elején, mi is az a Foursquare.
Egy lokációalapú helymegosztó alkalmazás, ennek segítségével tudatjuk barátainkkal, éppen hol vagyunk, így ők is könnyen megtalálnak anélkül, hogy bármit megbeszéltünk volna. Korábban írtunk már bővebben erről és társairól is. A hasonló alkalmazások közül a Foursquare a legnépszerűbb a világon és itthon is, ezt használják a legtöbben, ezért döntöttünk emellett.
Megázni és káromkodni,
Bassza meg, ez maradt belőled.
„Megjelent az Etnofon Records és a Fonó első közös kiadványa Eszembe jutottál – Főhajtás Cseh Tamás előtt címmel. Szerkesztője Marton László Távolodó.” Főhajtás – bakker, Távolodó, hüppögjünk-szipogjunk beintésre, micsoda élv. Hogy a fenébe lehet egy ilyen vállalkozásból jól kijönni?
„Zubognak az adott világ varázsai, a nekrológok, az emlékezések, az emlékműsorok. Fáskertiné zümmögve fölrepül. Fáskerti elvtárs meg saját halottjának tekinti. Szűk, boros szájjal vicceket mesél a gondviselő” – írtam, amikor Cseh Tamás meghalt (bocsánat az önidézetért, mentségem nincs). És tessék, bizony a nekrofág ipar teszi a dolgát. Emlékbulik, tribjútlemezek, dupla dévédék szép sorban, ahogy rendje és módja megköveteli. (Megy ez régen, Cseh Tamásból már tizenvalahány éve a Merlinben élő halottat csináltak. Főhajtás, he?)
Az egykor undergroundnak számító zenekar új videóját a Fiat szponzorálta, cserébe azért, hogy a klipben végig Fiat Puntók láthatóak. A három perces filmet a brit Big Borther szünetében fogják bemutatni először, vasárnap. A Feelin' Good című szám az együttes új lemezén található, amelyet csakis a Tescók árusítanak majd. A Faithless csütörtökön lép fel a Sziget fesztivál nagyszínpadán.
A Gyár jó mulatság, ezt eddig is tudtuk. Néha egyszerűen jó olyan fesztiválra menni, ahol nem a szokásos környezetet kell bámulni, hanem lehet bukdácsolni a síneken, falnak támaszkodva koncertet nézni, a Vasgyár pincéiben támolyogni. A 2010-es Gyár valószínűleg minden eddiginél több embert vonzott, és mivel sátrazni nem lehet, gyanítom, hogy helyi népmozgalom lett egy olyan helyen megtartott buliból, amit hétköznapokon ugyanaz a száz ember szokott látogatni. A helyszíneket kicsit átszervezték a tavalyihoz képest, a hiphop színpadot nagy bánatomra a tavalyi barátságos szabad tér helyett bezavartak egy mindenképp szarul szóló csarnokba.
Az elmúlt években nagy karriert futott be a fény, a szódásszifonban szénsavval feldúsított vodka, amit szörpre kell ráereszteni, majd villámgyorsan lehajtani, mielőtt kimegy belőle a szénsav. Az idei Volt fesztiválon láttuk, hogyan lehet fokozni ezt: az egyik bódénál „szájfényt” árultak, ami annyiban különbözik a fénytől, hogy a szénsavas vodkát nem pohárba, hanem egyenesen a kuncsaft szájába küldik.
Állítólag a fénytől gyorsabban be lehet rúgni, mint a sima vodkától, mert a szénsav miatt erősebben hat a szesz – legalábbis így tartja a szigetes szájhagyomány. De tömény+szénsav receptre épül a főként kamaszlányok által kultivált konyakos pezsgő is – állítólag kettő elég belőle, három pedig csúnya véget tud vetni egy osztálykirándulásnak. Hogy a szénsav tényleg ad-e valami plusz bikát az alkoholnak, azt mindjárt eláruljuk, de előbb Alhohollegendák sorozatunk felvezetéseként vegyük át, pontosan mit csinál a pia a szervezettel.
Keddtől péntekig napsütéses, meleg nyári időre számíthatnak a Sziget fesztivál résztvevői, a jelenlegi előrejelzések szerint azonban szombattól hidegfront várható. Reisz András, az Országos Meteorológiai Szolgálat meteorológusa elmondta: hétfőn megnövekszik a felhőzet, zápor is előfordulhat, a hőmérséklet nappal 25, éjjel 15 Celsius-fok körül alakul. Kedden 28 fok várható, szerdán, csütörtökön és pénteken pedig 30 fok feletti értékekre kell számítani. Ezeken a napokon éjjel 16-19 Celsius-fokig hűl le a levegő. A mostani számítások szerint szombaton hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és folyamatosan csökkenő hőmérséklettel.
A Sziget fesztivál idején a Szentendrei HÉV vonalán a vonatok a megszokottnál hosszabb, 6 kocsis szerelvényekkel, és gyakrabban járnak. A Sziget idején, 11-én éjszakától 16-áig a Batthyány tér és Békásmegyer között éjjel is lehet a HÉV-en utazni. Az érvényes menetrendről a megállóhelyeken tájékozódhatnak az utasok. Augusztus 9-étől 16-ig sűrített menetrend szerint közlekedik az 1-es villamos. Augusztus 10-re virradó éjszakától 16-áig a 901-es vonalán szóló járművek helyett csuklós autóbuszok közlekednek, változatlan menetrend szerint. A 937-es autóbusz vonalán szintén közlekednek csuklós járművek, de a vonali sajátosságok miatt erre csak részben van lehetőség.
Ma este 8 órakor kezd a Kispál és a Borz fennállása során utoljára. Az előzetes információk szerint sokkal jobban fogynak a jegyek, mint a tavalyi Tankcsapda előtt. Biztos, hogy pontban 8-kor kezdődik a koncert, ezért mindenki érkezzen időben, kérik a szervezők. 11-kor véget kell érnie a 3 órás búcsúfellépésnek amit a főpróba alapján nem lesz könnyű tartani. A Kispál előtt az Esti Kornél játszik, amely 7-kor kezd. Ne tévesszen meg senkit, hogy ez a mínusz egyedik nap, mert már vasárnap sokan költöztek be a fesztivál területére, így érdemes időben érkezni, mert nem megy gyorsan a bejutás.
Információink szerint már szóban megállapodtak a Sziget szervezői a MAHASZ-szal, azaz a Magyar Hanglemezkiadók Szövetségével, hogy idén a fesztivál egy összegben kifizeti a fellépők után járó jogdíjakat, éppen ezért nem is lesz szükség arra, hogy a MAHASZ a rendőrséggel karöltve razziázzon a fesztiválon, és ellenőrizze, hogy a DJ-k legális forrásból származó zenéket játszanak-e, illetve kifizették-e a MAHASZ-nak járó jogdíjakat.
Úgy tudjuk, hogy a MAHASZ álláspontja szerint a szórakozóhelyek is fizethetnek átalánydíjat, azaz ezentúl a DJ-knek nem kell CD-nként 1800 forintot fizetniük az albumok legalizálásért, és éves átalánydíjat sem kell fizetniük, ha csak olyan helyeken lépnek fel, amelyek fizetnek a MAHASZ-nak. A Szigethez közel álló forrásaink szerint a MAHASZ nem módosított a beszedés feltételein, állítólag eddig is lehetőség volt arra, hogy a szórakozóhelyek fizessenek a DJ-k helyett, de a lemezkiadókat tömörítő szervezet nem nagyon reklámozta ezt a módszert.
A pénteki vihar és a rengeteg eső miatt a Sziget indulása előtt egy nappal még sok helyen sármezőket és tócsákat kell kerülgetniük a korán érkező holland és francia fesztiválozóknak, de a szervezők szerint a Kispál hétfői koncertjére már senkinek nem kell gumicsizmát húznia. Ezer köbméter homokkal igyekeznek megfojtani a tócsákat, hatvan ember és 14 munkagép dolgozik a sármentesítésen napok óta, egyébként is, a Sziget-stáb az elmúlt hetekben nagyobb kihívásokkal is megbirkózott: az árvíz miatt egy egész tavat kellett például kiszivattyúzniuk az Afrika színpad környékéről.
A sár ellen bevetett homokot a fesztivál után felszedik és elszállítják, hogy a tócsák helyén újból fű nőhessen. Mindez Gerendai Károly, a rendezvény főszervezője szerint eddig körülbelül 9 millió forintjába került a Szigetnek, és ebbe még a helyszín helyreállításának többletköltségei nincsenek is benne.
Az esőzés mellett az euró árfolyamgörbéje viselte még meg idén a Szigetet: amikor ugyanis a külföldi fellépők gázsiját vagy éppen a külföldről hozatott berendezéseket, sátrakat, koncerttechnikát kellett kifizetni, éppen mélyponton van a forint, amikor pedig a fesztivál után a külföldön értékesített hetijegyek árát elutalják a holland, francia, olasz, német jegyértékesítők, várhatóan 15 forinttal kevesebbet ér majd az euró, így csak az árfolyamváltozáson körülbelül 40-50 millió forintot bukhatnak a szervezők.
Ennyivel kerül többe az idei Sziget a tavalyinál, vagyis jelentős változások nincsenek, csak kisebb fejlesztésekre futotta a szervezőktől.
Mint arról korábban beszámoltunk, elmaradt a szlovákiai Kéméndre tervezett VIV fesztivál, amelyen számos magyar sztár lépett volna fel, ott tartotta volna. utolsó előtti koncertjét a Kispál és a Borz is. A szervezők közleményben próbálták megmagyarázni, mi miért történt, ezt idézzük.
Augmented realityvel barangolhatunk a Szigeten, a Vodafone olyan alkalmazást készített a Layar programon belül, mellyel a magunk elé tartott mobilon megtalálhatjuk a Sziget összes helyszínét, az információkat a fellépőkről, és egy térképet is, amely elnavigál minket a kiválasztott ponthoz. Az Iránytű ma élesedett, és bármilyen androidos mobilon vagy iPhone-on használható.
A Kispál és a Borznak vége. Fontosak voltak a magyar poptörténetben, hogy mennyire, majd kikutatja valaki. Nekem is meghatározóak. Az 1987-ben Pécsen alakult zenekar 23 év után úgy döntött, befejezi. Elsősorban azért, mert utoljára 2004-ben voltak képesek stúdióalbumot létrehozni. Csak vártak, hogy minden megoldódik, de Lovasi András egy ponton megunta, hogy többet tesz bele, mint mások. Az augusztus 9-ei Sziget-koncert próbái között beszélgettünk a zenekarral. Nincs sunyulás, Lovasi és Kispál mondják a magukét. Ezért is a legjobbak.
Így kell nagyobb és nagyobb elvárásokat gerjeszteni egy koncert körül nulla reklámpénzből, még akkor is, ha ez csak egy főpróba volt.
Csütörtökön vírusként terjedt a hír, hogy a leggyorsabb 200 ember láthatja a Kispál és a borz titkos próbáját, a helyszínt csak később árulják el, derült ki a levélből. Pénteken a Sziget Octopus nevű sátrában Lovasi Andrásék kipróbálták, hogy milyen hosszú lesz a koncertjük, illetve a zenekarnak is jót tett, hogy a próbák után végre közönség előtt, színpadon játszanak. A trenírozás a legjobb hangulatú Kispál-koncerteket idézte fel, volt sok beszéd, sok szám, technikai baki, ami kreatívvá tette a zenekart. Bár a próba nem reklámnak készült, de láthatóan terjednek a képek és a videók az esti fellépésről a Facebookon már, sőt Lola is ott volt! (Az ugrás után közöljük, milyen számokat, milyen sorrendben és milyen vendégekkel játszanak el, plusz képriport!)
Egyre nagyobb az érdeklődés a Scooter SZIN-es koncertjére. Az elővételes jegyadatok alapján a közönség kinőtte a zenekar szegedi fellépésének korábban meghirdetett Pepsi színpados helyszínét. A német techno-hardcore együttes átkerült a Szegedi Ifjúsági Napok nagyszínpadára. A német zenekar szegedi koncertjét a nyár utolsó nagy fesztiváljának második napjára tették át. Itt Jack Danimals indítja a sort, majd a Depresszió és Kowalskyék jönnek. Őket követi itt a napi nagy kedvenc, a Scooter, majd zárásként a Végső Visszaszámlálást világhírűvé tevő Europe lép fel augusztus 27-én.
Tokaj környékén nemcsak a Hegyalja fesztivált rendezik meg a nyár folyamán. Van egy másik is, ami sokkal jobban épít arra, amiről ez a vidék híres, a borra. A Bor, mámor, Bénye szervezői az erdőbényei kertekbe invitálják a vendégeket. A rendhagyó, több helyszínen zajló fesztivál olyannak mutatja be a borvidék kultúráját, amilyen az itt élők szerint lehetne és lesz is. A szervezők azt szeretnék, hogy az odalátogatók sétálgassanak a falu utcáin, térjenek be a borászatok portáira, üljenek le a kertben, kóstoljanak ételeket, borokat, hallgassanak zenét és érezzék át a vidék hangulatát.
A helyiek a zempléni ételeket ugyanolyan fontosnak tartják, mint a környező hegyeken termő szőlőből készült bort. Az az álmuk, hogy néhány év múlva a zempléni erdőkben termett gomba, a helyi gyümölcsből készült lekvár, a környező réteken gyűjtött kakukkfű, a szalonna, a kolbász, a juh- és kecskesajt ugyanolyan könnyen beszerezhető legyen Erdőbényén, mint egy palack bor.
Harmadszor rendezik meg a Révfülöpi Zenei Napokat, ahol a nép- és világzene-rajongók a Badacsony látképe mellett bulizhatnak augusztus 5-8-ig. A Balaton-parti település Fülöp-kertjében megrendezett eseményen esténként a hagyományos magyar népzenétől, az ír-skót népzenén át a világzenéig számos zenei műfajt megtalálhat a közönség. A szervezők szerint a zenei program tökéletes kiegészítője lehet a balatoni nyaralásnak, ráadásul mindez ingyenes is. Olyan zenekarok lépnek fel, mint a Kőris Zenekar, a Besh o Drom, a Boroszlán zenekar, a Médiawave Népzenei Műhely, az Ister, illetve a Fabula Rasa.
Úgy tűnik, a második fesztiválra sem mehet el érvényes jegyével az, aki még az agárdi Partra vett heti bérletet. A velencei-tavi r’n’b, trance és bikinifesztivál szervezői a július 28-ai kapunyitás előtt két héttel ismerték el hivatalosan, hogy nem lesz buli a tónál, de az iparági pletykák már hetekkel azelőtt arról szóltak, fizetési gondjai vannak a rendezvénynek. A Part szervezői július 14-én még azt mondták, mindenkinek visszaváltják a jegyét, de amikor megjelentek az első csalódott vásárlók, kiderült, kézpénzt senkinek nem adnak, mondván, a belépők érvényesek az augusztus 23. és 26. között megrendezendő orfűi Alteregóra. Arra a fesztiválra, amely a Fishing on Orfűt szervező Lovasi András szerint nemcsak ellopta a harmadik éve sikeres rendezvényük koncepcióját, de még a honlapjukat is egy az egyben lemásolták.
Tehát elvileg egy hónappal később, 150 kilométerrel arrébb bulizhatnának a Part fesztivál károsultjai, ráadásul olyan fellépőkkel, akiket Akon vagy Shaggy rajongói valószínűleg füldugóval is csak fintorogva tudnak befogadni. A szervezők szerint ugyanis a Road vagy az Aurora koncertjére kéne metálos fejkörzést végezniük azoknak, akik Shaggy bikinis seggrázására fizettek be.
Az orfűi fesztiválra ráadásul 4777 forintért lehet bérletet venni, míg a Partra 25 ezer forintért is árultak heti jegyet. Az Alterego szervezői szerint azért nincs ezzel gond, mert a rendezvény átveszi a Part közel százötven fellépőjét is, a nagy sztárok kivételével szinte mindenkit. Vagyis ha úgy számolunk, hogy egy Akon-koncert ér egy Kerozint, pénzünknél vagyunk.
A baj az, hogy az Alterego hivatalos Facebook-oldala alapján a Part százötven fellépője közül eddig csak Ollie Goedicke, művésznevén D.O.N.S. mondott igen a felkérésre. A Facebook-oldalon egyébként elkeseredett trance-rajongók próbálnak tízezer forintért megszabadulni 25 ezer forintért vett hetijegyüktől, de nincs kereslet, hiszen hivatalosan még mindig ötezer forintnál is kevesebbért adják az Alterego bérletét.
Az utóbbi időben kicsit lazábbra lehetett venni a szíjat, de ezen a héten ismét lehetőség nyílik rá, hogy műanyag poharas sört szorongatva vagy dobálva nézzünk-hallgassunk végig koncerteket. Talán a jövő héten kezdődő Sziget miatt is itthon leginkább az underground nyer teret a héten, annak viszont sokféle ágazata, a csőnadrágos tiniktől egészen a kamionossapkás sztónerekig.
Ha van underground fesztivál Magyarországon, akkor az az Ozora. Olyannyira földalatti, hogy minden évben kifelejtjük az ajánlóból, aminek aztán felháborodott kommentáradat a vége. (Mellesleg van, aki azért háborog, mert bekerül, és ezzel veszít undergroundságából a fesztivál, de hát nem lehet mindenkinek jót tenni.) A rendezvényt a Tolna megyei Ozora község melletti dombok között, Dádpusztán lehet megtalálni. A honlapja kizárólag angol nyelven érhető el, a zenei felhozatal pedig kimeríti az underground elektro fogalmát. Goa, trance, ambient és ehhez hasonló műfajok szólalnak meg (mondhatni mennek napi 24 órában) a néhány nap alatt, amiket vetítések, sámántüzek kísérnek. A szervezők szerint ez maga a földi paradicsom, ahol nincs erőszak, úgyhogy aki békére vágyik, az menjen ide.
Az Ördögkatlan a fesztiválélményen túl családi programnak is alkalmas, mert a rendezvény komoly részét teszik ki színházi előadások, gyerek-, képzőművészeti és irodalmi programok is. De ha le tudjuk passzolni a porontyot valahol, akkor itt is érdemes megnézni a voltaképpen minden hasonló fesztivál kötelező elemeként szolgáló Quimbyt, a Tom Waits-dalokat játszó Braindogsot, vagy Boban Markovic és Ruzsa Magdolna közös koncertjét. A sógoroktól ide látogat a Grooveheadz Orchestra, amely népzenei elemekkel tűzdelt breakbeatben és funkyban utazik, és kifejezetten unikális élvezetet nyújthat a Brooklynban alapított, de amúgy török és indonéz tagokat is felvonultató Firewater, ami az indie-be kever világzenei elemeket.
Augusztus 3-án, csütörtökön indult volna az a fesztivál Kéménden, ami most hivatalosan azért marad el, mert a rendezvény egyik főszponzora visszalépett. A fesztivál honlapján ugyan jelen cikk írásának pillanatában még az az információ található, hogy Ákos, illetve a Kispál és a Borz fellépését sikerült megmenteni, de Ákos menedzsmentje az Indexnek arról nyilatkozott, hogy már ők is megkapták a hivatalos visszamondó levelet, amiben közlik, hogy a teljes rendezvény elmarad. Telefonos megkeresésünkre ezt a fesztivál szervezői is megerősítették, valamint elmondták, hogy a belépőket harminc napon belül visszaváltják. Pontosabb információt a hamarosan frissülő honlapon lehet majd találni. A szlovákiai magyar faluban a fentebb említettek mellett olyan zenekarok léptek volna fel, mint a Tankcsapda, a Hooligans, a Sex Action, a Supernem, de a teljes magyar undergroundot felvonultatta volna.
Különleges címlappal jelenik meg szerdán a New Noise harmadik száma. Az ingyenes zenei magazin borítóját az a Derek Riggs festette, aki a hetvenes évek végén megalkotta az Iron Maiden kabalafiguráját, Eddie-t. Riggs teljes soralbum borítót utoljára 1990-ben festett a zenekarnak, azóta csak elvétve dolgozik Steve Harriséknak. Utolsó munkája a tavaly megjelent Flight 666 című koncertlemez limitált bakelitkiadásán látható, ahol a csapat repülőgépét szedi széjjel a híres szörny. Maga a kép kizárólag a New Noise-nak és a Szigetnek készült, ugyanis az egész akció apropóját az Iron Maiden szigetes fellépése adja, valamint az, hogy két nappal a buli után jelenik meg a csapat 15., The Final Frontier című nagylemeze, amiről már több dalt is meg lehet hallgatni.