A fogyasztóvédők rendszeres ellenőrzést végeznek a Sziget büféinél, és eddig csak 11 esetben merült fel valamilyen kifogás, közölte Fülöp Zsuzsanna, A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szóvivője. Többnyire az árfeltüntetéssel akadtak gondok, de a hatóság felhívására mindenhol pótolták a hiányosságokat. Néhány helyen nem tüntették fel a kereskedő nevét, elérhetőségét, nyugtát viszont eddig mindenhol adtak.
Idén preventív jelleggel van jelen a Szigeten a fogyasztóvédelem 22 munkatársa, akik nem bírságolnak, csak figyelmeztetnek. A hatóság információs sátrat is üzemeltet, de ide eddig senki sem érkezett panasszal. A sátorban tesztet tölthetnek ki a látogatók, amiből a fogyasztóvédők fel tudják mérni, hogy mivel nincsenek tisztában a fogyasztók. A szóvivő szerint a szavatossággal és a jótállással még mindig vannak problémák, de összességében elégedett a Szigettel a fogyasztóvédelem.
A szerdai nagy alternatívberúgás-körkép után könnyen elintézhető téma következik az Alkohollegendák sorozatban, mégpedig a szigetes sör, illetve általában a fesztiválsör. Ezzel kapcsolatban az a legismertebb legenda, hogy silányabb, vizezett sört készítenek a sörgyárak a fesztiválokra – ez kimarad most a sorozatból, mert három évvel ezelőtt az akkori szigetmellékletünkben alaposan utánajártunk a dolognak (akit érdekel, itt elolvashatja, mire jutottunk). Most egy kevésbé ismert, de annál viccesebb jelenségről lesz szó: miért érezni néha áramütést akkor, ha iszunk a sörünkből?
Bármilyen furcsán hangzik az elektromossággal büntető sör, nem kitaláció. Kedden az aznapi szigetes élőadás után Szabózé és Anarki kollégákkal mi is átéltük: nagyjából olyan érzés, mintha valaki a sörből erősen megpöckölné az ember felsőajkát. Miután többen tapasztaltuk a jelenséget, elbeszélgettem az egyik csapossal, aki elmesélte, jelezték már a vendégek, hogy ráz a sörük. A csapos szerint a magyarázat az a sztatikus elektromosság, amit iskolai fizikaóráinkon a tanár egy megdörzsölt műanyag rúddal és papírdarabkákkal szemléltetett.
Ha két különböző anyag egymáshoz dörzsölődik, elektromosság keletkezik, még az ereink falán súrlódó vörös vértestek is létrehoznak egy igen csekély feszültséget. A csapos elmondta, a félliteres műanyag poharak nejlonzacskókban, papírdobozokba csomagolva érkeznek a szigetre. Szállításkor a poharak a nejlonhoz, azok a papírdobozhoz dörzsölődnek, elektronvándorlás lép fel, és a poharak elektrosztatikusan feltöltődnek.
Peaches olyan koncertet adott a Szigeten, amit a jelen lévők még sokáig nem fognak elfelejteni, buli után pedig igazi audienciát tartott a tolószékében ülve. Közben az általa csak kis hermafroditának hívott táncosa épp a Gwar egyik valakijével smárolt mellette.
Mit csináltál magaddal? Fogadjunk, színpadi baleset.
Pontosan. Nem is az volt a baj, hogy beleugrottam a dobcuccba, hanem hogy utána tovább folytattam a koncertet, mintha semmi sem történt volna. Ha ott lenyugszom egy kicsit, most nem lenne ekkora a bajom, de én ilyen vagyok. Az a szerencse, hogy Londonban történt a dolog, aztán ott mindenki nagyon szereti aktivizálni magát, van egy csomó barátom, így onnan van a kerekesszékem is, és a kis hermafroditámat is ott szedtem össze. Egyébként rájöttem, hogy a balesetem nem nagy tragédia. Teljesen új kapukat nyit meg, hihetetlenül megújultam tőle.
Az első napon, szerdán nagyjából 61 ezren voltak kinn a Szigeten, nyilatkozta Vető Viktória sajtófőnök. A mínusz egyedik és a nulladik nap után augusztus 11-én kezdődött az igazi nagyüzem, 55 helyszínen voltak programok. A hivatalos első napon a nagyszínpadon a Madness, a világzenei színpadon az Orquesta Buena Vista Social Club és Omara Portuondo lépett fel. 12-én, csütörtökön Faithless lesz a Nagyszínpadon, de játszik a Public Image Limited, Tony Allen, Barabás Lőrinc Ekletric és Péterfy Bori is. A sajtófőnök nem tudta megmondani, pontosan hány jegy kelt el eddig csütörtökre, de nagy tömegre számítanak, hiszen a visszatérő vendégnek számító Faithless mindig sok embert vonz.
Rendkívül érdekes, popzenei megfigyelők szemöldökét felszalasztó tény, hogy az idén rendkívül szellős Sziget első napján a két esti nagyszínpados fellépő egyaránt jelmezbe öltözött. A Hivesnál ez most enyhén bajoros ing-gatya-térdzokni, a Madnessnél pedig ugyanaz, mint mindig: finom angol úri szabászat.
A jelmez és az elegancia mindkét esetben ugyanazt jelenti. Nem spontán produkciókról van szó, hanem profi szórakoztatásról, annak klasszikus, már-már sinatrai értelmében. A Madnessnél már a nagyzenekari körülmények is errefelé mutatnak. A hét alaptag mellett háromfős fúvósszekció is volt, tíz öltönyös ember egyetlen színpadon pedig még akkor is szép látvány, ha a zene hagy maga után kívánnivalót.
Mióta úgy hét éve Korda Gyuri bácsi először üvöltötte bele az éterbe, hogy ólin, az ulti, a valaha legnépszerűbb hazai kártyajáték háttérbe szorult a póker mögött. A játék ősét, a máriást már 1787-ben játszották Magyarországon, a legnépszerűbb, rablóulti néven ismert változatról 1948-ban tettek először említést egy kiadványban.
A rablóulti az egyik legizgalmasabb kártyajáték, az észről és a kombinatív készségről szól leginkább, nem pedig a szerencséről - egy első blikkre használhatatlan lap a talon felvételével olyan szépen alakítható hogy öröm nézni, egy más kezében egyébként jó leosztásból pedig egy kevésbé tapasztalt játékos ritkán tudja kihozni a maximumot.
A Szigeten minden nap rendeznek ultibajnokságot, a Logikai játékok sátra nevű helyen, ahol a kártya mellett társas- és táblás játékokkal is elüthetjük a józanodásra szánt kora délutáni órákat. Persze pókerverseny is van, a szerda délutáni regisztrációra hosszú, tömött sorokban érkeztek a holland és francia fiatalok. Bezzeg ultizni csak hatan jöttünk össze.
Az ember sokféleképpen mehet el koncertre. A konzervatívabb látogatók hallani akarják a kedvenc dalaikat, amelyeket remélhetőleg együtt visíthatnak az első sorban. Sokan csak úgy elmennek, mert a haverjuktól hallották, hogy egy előadó jó. Sokan be vannak rúgva, és véletlenül belenéznek. Én például úgy mentem Peaches bulijára, hogy egy pár év alatt lefutott, a megújulással sikertelenül próbálkozó koncertet nézek, néhány fasza és sok közepes dallal. Kis túlzással az újfajta A38/Wan2 sátor jobban érdekelt, mint maga a koncert.
Aztán bementem, és Peaches letaposta az arcomat. Ez a másfél óra fényes bizonyíték volt arra az elméletemre, miszerint az igazán jó dalok csak egy részét képezik egy bulinak, az előadás módja és a jó kiállás legalább ilyen fontos. Peaches és nem tudom kikből álló zenekara például mindenki megbotránkoztatását vette célba, de nem ám a társadalmilag elfogadott módon, béna politikai üzenetekkel és félórás társadalomelméleti kiselőadásokkal két dal között, hanem egyszerű paraszt számára is szórakoztató módon, seggekkel, fedetlen szilikoncsöcsökkel és fasszal. Ez utóbbi kettő mellesleg egy személyen helyezkedett el, akinek főleg a tánc volt a feladata.
Az idei Sziget egyik legérdekesebb jelensége, hogy minden zenekar magyarnak szólítja a zömében nem magyar közönséget. Amikor arra kérik őket, hogy csináljanak zajt, akkor jön a zaj, amikor meg megkérdezik, hogy „hogy vagytok, magyarok”, az emberek elvétve jajonganak. Leírtuk sokszor, tudja mindenki, a Sziget már sokkal jobban alapoz a külföldi látogatókra, mint a magyarokra. A vastag jegyet, az ötszáz forintos sört, az éttermi árú, sörpadon elfogyasztott vacsorát csak kevesen tudják megfizetni. Egy holland vagy egy francia fiatalnak ez az olcsó árkategória. A Hives, a Bad Religion már az ő kedvükért vannak itt, a hazai rajongók pedig hozzájuk csapódnak.
Van azért más is. Az Ill Nino például népszerű nálunk, így egy szép félsátornyi közönség végig is ugrálta a koncertjüket. A szerencsétlen nu-metal jelzőből a még szerencsétlenebb tribe-metal jelzőt megkapó rasztazenekar magabiztosan megmozgatta a lábizmokat. Közben a Nagyszínpadon ugyanerre készült a Hives is, amely egészen a csajok seggéig jutott a mozgatásban. Egy Hives-koncert lassan olyan, mint a Balaton Grill-es girosz. Finom, megszoktad, hozza a formát minden alkalommal, de egy idő után semmi élménnyel nem szolgál, ezért keresel mást helyette. Az ember kezében a sörrel beáll a közönségbe, ami lelkesen kalimpál és táncol. A Hives annyiban punk, hogy a gitárokon pár akkordos riffek szólnak, de ez inkább tánczene a szórakoztató fajtából.
A zenekar mindent bevet, és sikeres a közönség feltüzelésében is. A mai napig működik, ha egy énekes a közönség közé rohan, és tapiztatja magát, illetve biztos voltak olyanok is, akiknek új volt a Tick Tick Boom alatti egyperces merev megállás. Szóval, minden rendben, és még sincs rendben semmi sem. Az eljátszott új dal alapján nem lesz már földcsuszamlásszerű The Hives-siker a jövőben, de a fesztiválokat biztos képesek lesznek megmozgatni még pár évig, a Szigetét pedig azon is túl.
Jelentse fel magát, csekkoljon be a Foursquare-en a Sziget különböző helyszínein, találja meg az Index kihelyezett stúdióját, adjon elő egy félperces produkciót, nyerjen napijegyet. Ha figyeli az élő adást, kitalálhatja, hol vannak kollégáink. A játékról ide kattintva tudhatnak meg többet. A stúdió most éppen a homokszobornál van. Keressék meg tudósítóinkat és beszélgessenek velük, ha szeretnének jegyet.
A 2010-es Sziget második napjára jobbnál jobb seggű partizó lányok, és felhajtott gallérú srácok is elözönlhetik akár az addig barátságos holland hippikből, ordibáló németekből és mindenhol ott lévő franciákból álló környezetünket. Ennek több oka is van, és a 16:30-kor kezdődő Young Punx csak a legkisebb ezek közül. Aki szeretné már ilyen korán elkezdeni a féktelen mulatozást, annak jó opció a nagyszínpados koncert,: sokatmondó tény, hogy a britek zenéjét Fatboy Slim is előszeretettel remixeli – mindenki döntse el, ez manapság erény vagy hátrány. Ha hipszterek vagyunk, akkor természetesen ottmaradunk a Public Image Ltd-n is, ami Johnny Rottennek az a zenekara, amiben már John Lydonként szerepel, és polgárpukkasztás helyett zenei erényeket is csillogtat. Ez, mint látjuk, Magyarországon nem számít akkora attrakciónak, mint a seggmutogatás.
A webkettő idén tört be a Szigetre. Nem csak a Vodafone fejlesztett a fesztivál idejére a valóságra ráfeszülő, interkatív térképet a Layar elnevezésű program kiegészítéséül, magyar fejlesztők bemutatták a Szig.itet is, amely nemcsak megmutatja, hol mi szól éppen, azt is elárulja, hogy hol vannak a barátaink. Sőt: az androidos telefonokra fejlesztett alkalmazás mellett itt a Joobili elnevezésű iphonos szoftver is, amelynek szigetes különkiadása tudja mindazt, amit a többi versenytárs.
A Sziget a harmadik legfontosabb országmárkánk Puskás és a Rubik-kocka után, nyilatkozta a Sziget fesztiválra szerdán kilátogató Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium kereszténydemokrata parlamenti államtitkára, aki szerint sokat számít Magyarország számára, hogy például a Szigetet reklámozzák a párizsi metróban.
Rétvári Bence hangsúlyozta, a Sziget több szempontból is fontos Magyarország számára: a külföldi vendégek jobban megismerik az országot és a magyar kultúrát, míg a hazai fiatalok kötetlen formában tájékozódhatnak a közügyekkel kapcsolatban. Rétvári szerint a Sziget sokat változott az elmúlt években, és talán a fővárosiak is toleránsabbak lettek, így semmi nem veszélyezteti a fesztivál jövőjét.
Rétvári szerint a Sziget nem szorul állami támogatásra, de nem zárta ki, hogy a fesztivál egyes, a minőségi kultúrát támogató rendezvényei, helyszínei a későbbiekben akár ilyenben is részesülhessenek, ha megmaradásuk másképp nem lehetséges.
Legutóbb még a megboldogult Kultiplexben játszottak, ahová teljesen véletlenül keveredtek. Se plakát, se hírverés, se közönség - oké, volt 47 fizető néző, de ez egy koncertenként 200 liter művért szertefecskendező zenekarnak kevés. Mégis becsülettel adták végig a komplett műsort, szolgákkal, áldozatokkal nonpíszí poénokkal. Járt nekik a nagyszínpad, legalább annyira, mint Danko Jonesnak, és remélem, kedvenc kanadai kínai négeremhez hasonlóan jövőre megint jön a Gwar. Mert ezt megint becsülettel odarakták - évente mondjuk semmiképp nem igényelnék egynél többet, de ennyihez ragaszkodom.
Furcsa lesz persze ez így délután hármas kezdettel, ehhez zárt tér vagy legalább napszállta kéne, de a Gwar amúgy is bizarrban utazik, és egy űrlények által előadott vérfürdő a verőfényben még bizarrabb is.
Gwar-szüzek kedvéért a lényeg röviden: üvöltözős, csiholós, punkos metál igen vicces és tapló szövegekkel. A Gwart persze leginkább az imidzs miatt szeretjük: a kezdetektől elég profi, saját kivitelezésű és tervezésű jelmezeket használtak. Ezért aztán ha tagcsere volt, a karakter mindig maradt. A kultiban nekem például sikerült lefényképezkednem a bőgőssel civilben, kérdeztem, melyik is ő, mondta, hogy Beefcake The Mighty, nem volt sértődés.
A 2011 első felében esedékes magyar EU-elnökséget a kormány három fogalom, a lehetőség, az aktivitás és az identitás jegyében szeretné lefolytatni - mondta Kovács Zoltán, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára szerdán a Sziget fesztiválon tartott sajtótájékoztatón, amelyet követően az EU-trió, vagyis Spanyolország, Belgium és Magyarország képviselői felavatták az EU-trió fáját.
Az államtitkár úgy vélte, a fesztivál kitűnő példa arra, miként lehet elképzelni egy ország képének formálását. Az a terv, hogy az országkép szerves részévé tegyék mindazt, ami hasonló módon járulhat hozzá Magyarország megítéléséhez. Kovács Zoltán kiemelte: a Sziget minden ízében egyszerre európai és magyar rendezvény a kontinens közepén.
Az EU elnöki tisztét ebben a félévben betöltő Belga Királyság miniszterelnöki hivatalának kommunikációs igazgatója azt emelte ki, hogy a trió három országa két évvel ezelőtt határozta el, összehangolja kommunikációját, ezen belül a fiatalokkal kapcsolatos mondanivalóját is.
Több mint ötszáz kábítószergyanús tablettát találtak a rendőrök egy külföldi állampolgárnál a Sziget fesztiválon - olvasható a rendőrség honlapján szerdán megjelent közleményben. E szerint eljárást indítottak egy 25 éves libériai és egy 23 éves nigériai férfi ellen, mert megalapozottan gyanúsíthatók azzal, hogy kábítószergyanús anyagokat tartottak maguknál.
A két férfi a Hajógyári-szigeten terjesztette a szert, amikor felfigyeltek rájuk a rendőrök. A libériai férfitól 29 kábítószergyanús növényi anyagot tartalmazó alufólia pakettet, valamint 512 kábítószergyanús tablettát foglaltak le. Ezután a nyomozók a nigériai férfi V. kerületi bérlakásában házkutatást tartottak, és mintegy 940 gramm kábítószergyanús tablettát találtak - olvasható a közleményben.
Lasz György, a fesztivál biztonsági főnöke elmondta, az idén nagyobb hangsúlyt fektetnek a droggal kapcsolatos felderítésre. A biztonsági szolgálat tagjai sűrűbben járőröznek, akár 5-10 percenként is.
Vakok kerékpároznak, vízitúráznak, és kérdezőbiztosként is közreműködnek azon a Tisza-tavi fesztiválon, amelyet Sarud község önkormányzata rendez péntektől vasárnapig.
Lőrinc Zsuzsa, a rendezvény szakmai koordinátora elmondta, hogy a fesztivál ideje alatt vakok segítségével végeznek majd egy, a fogyasztói szokásokat firtató kérdőíves felmérést. A szervezők abban bíznak, hogy a vak kérdezőbiztosok és a formanyomtatvány kérdéseire válaszoló vendégek között közvetlenebb, emberibb kapcsolat alakul ki: a látó emberek talán jobban megértik majd, hogy milyen élni egy olyan világban, ahol nincsenek színek, és a formák is csak kézzel érzékelhetők.
Lenéztünk a Sziget egyik fenti pontjáról, a Dreher magaslati étterméből, és bekukkantottunk a nagyszínpadi VIP-ba is, ahol semmi mozgást nem láttunk kedd délután. Képek ötven méter magasból, a főutca elejéről.
A Sziget nulladik napja a megemlékezéseké volt. A Cseh Tamás tiszteletére rendezett főhajtás – mely inkább volt beszélgetős, mint zenés műsor – mellett a reggae ősatyjának is nevezett, Robert Nesta Marley 65. születésnapi évfordulóját ünnepelhette a nagyérdemű.
Előzetesen azt gondoltam, az egy négyzetméterre eső raszták száma meghaladja majd az áltagot, de a koncertek közönségének alapos tanulmányozása után arra jutottam, hogy aki kedden este mulatni akart egy kellemeset, az egyszerűen ide jött a nagyszínpada elé, mivel más alternatíva nem nagyon volt, maximum egy-egy kocsma, valami vállalkozó kedvű pultos dj-vel. Itt jegyezném meg, hogy hivatalosan is megtiltanám a Sziget kocsmáinak a Prodigy- Faithless- és Red Hot Chili Peppers-albumok játszását, 10 éve hallgatjuk, köszönjük, elég volt.
A lengyelországi Off fesztivál az egyik legjobb dolog, ami az utóbbi időben Közép-Kelet-Európával történhetett. A rendezvény atyja, a lengyel Lovasi Bandi, bizonyos Artur Rojek az európai hipszterkultúra melegágyát teremtette meg idén is. Egy helyet, ahol nemcsak az átlagnál jobb csajok aránya kiemelkedően magas, hanem az egy négyzetméterre eső csőnadrágok, valamint ironikus ruhadarabok száma is. A fesztiválnak augusztus 5. és 8. között új helyszín – Myslowice után – Katowice egyik peremterülete adott otthont. A légikikötő közvetlen szomszédsága miatt szinte állandóan repülőgépek húznak el alig száz méterrel a fejek felett. A változatosság kedvéért hol felszállnak, hol landolni készülnek. A rendkívül jó érzékkel összeválogatott, többnyire aktuális zenei felhozatal példaértékű lehet a régió valamennyi országa számára.
Jelentse fel magát, csekkoljon be a Foursquare-en a Sziget különböző helyszínein, találja meg az Index kihelyezett stúdióját, adjon elő egy félperces produkciót, nyerjen napijegyet. Ha figyeli az élő adást, kitalálhatja, hol vannak éppen kollégáink. A játékról ide kattintva tudhatnak meg többet.
Kammerer Zsófia, a helyi önkormányzat referense szerdán elmondta, hogy a Dunakanyarban fekvő faluban péntek és vasárnap között sorra kerülő első összművészeti fesztivál részeként színes, nívós gyermekszínházi, bábművészeti előadásokat láthatnak a magyar, cseh, lengyel, szlovák, holland és más nemzetiségű gyerekek, akiknek levetítik a hazai amatőr gyermekfilmesek díjnyertes alkotásait is.
Különleges meglepetésnek szánják azt a kiállítást, amelynek anyagát egy szentendrei kislány képeiből válogatták ki, de a fesztivál igazi varázsát az itthonról és távolabbról érkező gyerekek, az ismerkedés lehetősége jelenti - hangsúlyozta a referens.
Nem haladja meg a környező kerületekben a Sziget fesztivál zajszintje a határértékeket - mondta Gerendai Károly, a fesztivál főszervezője a szerda hajnali mérést követően. A főszervező tájékoztatása szerint a méréseket három kerületben ,a III.-ban, a XIII.-ban és a IV.-ben végezték több helyszínen. A határértéket csak az egyik helyen közelítette meg a zaj szintje, de a problémát megoldották, tette hozzá. Millei Lajos, a mérést végző szakértő elmondta, nyáron a szabályok értelmében éjjel 55 decibel, nappal pedig 65 decibel a megengedett érték. Bús Balázs, a III. kerület fideszes polgármestere a mérésen közölte, Óbudán elsősorban ott mértek, ahonnan a legtöbb panasz érkezett a zaj miatt. Az óbudai mérések megnyugtató eredményt hoztak, de ha mégis lenne panasz, akkor mind a Sziget stábjához, mind az önkormányzathoz lehet fordulni. Az esetleges későbbi problémák kiszűrése érdekében akár különmérést is elrendelhet az önkormányzat - fűzte hozzá a polgármester.
Mindenki hallott már róla, csak soha senki nem merte kipróbálni – bár állítólag egy csóró főiskolás egyszer tényleg megcsinálta. Van, aki vodkás tamponnal ismeri a legendát, van, aki dianáscukorkával hallotta (amiről persze le kell szopogatni a csokit használat előtt).
A lényeg ugyanaz: valami magas alkoholtartalmút feldugni a fenékbe (lányoknak esetleg a hüvelybe), és olcsón, gyorsan megvan berúgás, ráadásul másnaposság nélkül. Csakhogy ez nem igaz – annak ellenére, hogy létezik olyan élettani háttér, ami hihetővé teszi a mítoszt.
Az emésztőrendszerből az alkohol a vénás vérrel a májba kerül, ahol elkezd lebomlani. A végbél alsó egyharmadának nyálkahártyáját behálózó erek azonban kikerülik a májat, így itt az alkohol nagyobb hatásfokkal üt – és nemcsak az alkohol, ezt a keringési kiskaput használják ki a végbélkúpok is. Akik azonban hinni szeretnének a fenékbe feldugott vodkás tampon vagy cukorka legendájának, azok elfeledkeznek arról, hogy milyen kevés alkohol van egy ilyesmiben.
Zacher Gábor toxikológus szerint sem igaz a legenda, és nagyjából ugyanazt mondta el, mint amire az Urban Legends blog jutott, amikor négy éve a dianáscukorkás vonalon nyomozott kicsit. A blogon kiszámolták, hogy egy dianáscukorka nagyjából egytized felesnek megfelelő alkoholt rejt – ez olyan csekély mennyiség, hogy még ha intravénásan jutna egy felnőtt ember vérébe, akkor is csak 0,07 ezrelék körüli, elhanyagolható véralkoholszintet idézne elő.
A Szigetre sokféleképpen lehet készülni, de a leglazábbak nem készülnek sehogy. Ide tartoznak, akik azt tervezgetik, hogy az illegális szereket hogyan viszik majd be a rendőrkutyákon keresztül. A kevésbé lazák a pálinkát próbálják úgy elrejteni, hogy a kupaktekergető, szagolgató biztonságiak ne vegyék el a hídon. Vannak aztán szolid szigetesek, akik nézegetik a programot, és nagyjából belövik, mit szeretnének látni. Mi nekik szeretnénk segíteni.
Az ACE Telecom a Szigeten hat különböző, magas rendelkezésre állású hálózatot épített ki, amelyek a fesztivál üzemeltetésének alapját képezik - a jegyeladástól a koncertek hangerő-szabályozásáig. Egy hat kilométer hosszúságú optikai kábelen gigabit sávszélességű internethálózatot alakítottak ki, amelyet egy saját biztonsági mikrohullámú összeköttetés támogat. A Sziget wifihálózatát felkészítették a várhatóan nagyarányú Facebook-feltöltések fogadására.
Manapság a fesztiválok és nagyobb rendezvények sikeres lebonyolításához hatalmas IT-infrastruktúra szükséges, az internet szinte a közmű szerepét tölti be. Gyakran komplett irodák költöznek külső helyszínre, és igényelnek nagy sávszélességű internetet ott, ahol egyébként semmilyen kapcsolat nincsen.
A Sziget kizárólagos sörforgalmazója és egyben egyik főtámogatója kedden bemutatta, milyen módszerekkel ellenőrzik a csapolt sör minőségét a fesztivál szórakozó- és vendéglátóhelyein.
"Azokat a vizsgálatokat, amelyeket most bemutatunk, nem kizárólag a Szigeten, hanem az ország teljes területén folyamatosan végzik kollégáim. Minőségellenőreink a fesztivál teljes ideje alatt, szúrópróbaszerűen ellenőrzik a Szigeten található Dreher sörcsapokat” – mondta Agócs Mónika, a Dreher Sörgyárak Zrt. vállalati kapcsolatok vezetője. Becz Gábor a Dreher Sörgyárak kereskedelmi minőségspecialistája ötlépcsős vizsgálat-folyamattal ellenőrizte a sör minőségét. Hűtőládájából a CSI-tévésorozatokból ismerős helyszínelői felszereléseket vett elő, majd az egyik sörcsapnál munkához látott.