A legokosabb, ha az állam takarékos, amikor bővül a gazdaság, de bőkezű, ha rosszul mennek a dolgok. Néha pedig nagyon is jó döntés az eladósodás.
A spekuláns sokszor kihasználja a gyengéinket: drágán ad kölcsön, vagy lelép, amikor nagyon kellene. Ezzel ugyan megnehezíti a gyengék életét, de hasznuk is van.
Még mindig jobb egy bank, mint egy uzsorás. De sok más dolguk is van. Fájna, ha végleg eltűnnének. Ha viszont lehúz a bankod, mielőbb válts!
A mostaninál tényleg nem nagyon tudnánk többet gürcölni. Munkaórákban verjük a svájci, osztrák, amerikai és német munkavállalókat. De akkor mi a baj?
Ha mindenki zsebét kitömnénk húszezresekkel, nem élnénk tartósan jobban, inkább csak minden nagyon megdrágulna. Ebből pedig jó nagy káosz lenne.
A Miértország az Index és a Concorde közös projektje, a kéthetente csütörtökönként megjelenő, öt részből álló infóvideó-sorozatban a gazdaság különféle kérdéseit érintjük. Szeptember 22-i, induló részünkből kiderül, miért nem nyomtathatunk annyi pénzt, hogy mindenkinek elég legyen. Mi történne akkor, ha mindenki zsebét kitömnénk húszezresekkel? A második, október hatodikai részben azt boncolgatjuk, vajon miért nem élünk úgy, mint a nyugatiak.
Harmadik epizódunk október huszadikán jön ki, és a bankok szerepével foglalkozik, a negyedik, november harmadikán megjelenő részben pedig azt a kérdést vesszük elő, hogy szükség van-e spekulánsokra, illetve kik is ők egyáltalán?
Végül a Miértország utolsó videójában a magas államadósság problémáját járjuk körül.A november 17-én megjelenő epizódból kiderül, a legokosabb, ha az állam takarékos, amikor bővül a gazdaság, de bőkezű, ha rosszul mennek a dolgok. Néha pedig nagyon is jó döntés az eladósodás.