Videójátékban dolgozta fel saját családi tragédiáját maga a programozó
Egy programozó „élete legrosszabb évét” interaktív videojátékká alakítja, melyen keresztül saját magának de másoknak is egyfajta terápiát nyújt, mellyel fel tudják dolgozni a tragikus eseményeket.
A 41 éves cheltenhami származó Russell Quinn, aki most Los Angelesben lakik, élete legtragikusabb eseménye volt, édesanyja és nagymamája néhány héten belül meghalt egymástól. A Linda & Joan című videójáték ezt a traumát interaktív módon dolgozza fel.
A játékos különböző szerepeket tölt be a családon belül, különféle karaktereket irányít, másokkal beszélget, és feladatokat végez el.
A 2022-ben megjelenő Linda & Joanban a játékos folyamatosan vált át Mr. Quinn, anyja, Linda és nagymamája, Joan között, hogy különböző perspektívákból segítsen a családnak megbirkózni a különböző helyzetekkel. Párbeszédekben vehetünk részt, a megfelelő válaszokat kiválasztva, vagy egy adott feladatot hajthatunk végre - például taxit foglalhatunk a kórházba.
Számos éven át digitális narratív élményekkel foglalkoztam, ezért nyilvánvalónak tűnt számomra az az ötlet, hogy a saját történetemet elbeszélő videojátékká alakítsam.
A játék egyik újdonsága, hogy több nézőpontból ismerheti meg a játékos a szomorú eseményeket. A szoftver egyben visszajelzést is ad a karakterek érzelmi állapotáról, és a játékosnak ezek alapján kell vigaszt nyújtani annak a családtagnak, akinek a legnagyobb szüksége van rá.
A játékot ingyenesen lehet letölteni a saját honlapról.
Nem az első eset egyébként, hogy egy tragikus eseményt, vagy családtag elvesztését ilyen módon próbálja feldolgozni egy szoftver: még az idén februárban írtunk arról, hogy a virtuális valóságban látta viszont halott kislányát egy dél-koreai anya.