A világméretű kampány indulása óta először tettek közzé részeredményeket a szervezők a világ hét új csodája szavazás állásáról. Ha nem sikerül mozgósítani elég szavazót, nem kerülhet a hét csoda közé többek között a Stonehenge, az Eiffel-torony, kimaradhatnak Angkor romtemplomai és a Húsvét-szigeti szobrok is.
Március 15-én részeredményeket közölt a világ hét új csodája szavazás alakulásáról a New Open World Foundation (Új Nyitott Világ Alapítvány). A honlap rövid tájékoztatása szerint egy hétig lesz olvasható a jelenlegi állás.
A szervezők pontos rangsort és szavazatszámokat nem közöltek - bevett trükk ez a lusta szavazók aktivizálásara -, de három csoportra osztották a huszonegy csodaesélyes építményt, amikre 2007. júliusáig lehet szavazni. Az első hét építmény a következő, azaz ha nem változnak nagy mértékben a szavazási erőviszonyok, ezek az építmények alkotják 2007-től a világ Új Hét csodáját:
A középmezőnyben lévőknek feltehetőleg még van esélye arra, hogy kiszorítsanak jelölteket az élmezőnyből, bár a pontos számok ismerete nélkül csak találgatni lehet, hogy mennyire éles a verseny:
Kissé szomorú szembesülni azzal, hogy a sereghajtóknak valószínűleg csekély esélye van arra, hogy megszorongassák a sorban előttük állókat, bár ha a most közzétett lista hatására mozgosítani lehet még szavazókat, akkor bármi megtörténhet:
Az Index házi szavazásán némiképp másképp alakult a sorrend: a Neuschwanstein-kastély és Angkor kiszorítaná a Kolosszeumot és a maja piramist. A legtöbb szavazatot nálunk az indiai Tádzs Mahal kapta, mögötte szorosan a perui Machu Picchu romvárosa következett, és dobogós helyezést ért el a kínai Nagy Fal is. Az egyetlen épségben maradt ókori csoda, a gízai piramisok lett a negyedik, a Neuschwanstein-kastély pedig az ötödik. Angkor romtemplomai olvasóink szerint szintén megérdemelnék, hogy a hét csoda közé kerüljenek, végezetül a petrai sziklaváros lett nálunk a hetedik a rangsorban.
A hivatalos szavazás jelenlegi állásából csupán annyi állapítható meg, hogy az első hétbe nem tudott eddig bekerülni középkorinál fiatalabb építmény, a piramisokat szeretik a szavazók, valamint az Európán kívüli építmények dominálnak eddig szavazásban.
A részeredmények természetesen nem tekinthetők mérvadónak, hiszen tizenhat hét még hátra van a szavazásból. A szervezők 2007. július 7-én, Lisszabonban hirdetik ki a végeredményt.