Új-zélandi siker a nőknél a tiszaújvárosi triatlon Vk-n

2009. augusztus 9., vasárnap 13:53

Az új-zélandi Kate McIlroy nyerte a nők versenyét a vasárnapi, tiszaújvárosi triatlon Világkupa-viadalon. A legjobb magyar, Szabó Zita - pályafutása legjobb Vk-eredményét produkálva - az előkelő hatodik helyen végzett. A 11. Triatlon Nagyhét csúcspontjaként megrendezett Vk-futamon a győztes mögött az orosz Irina Abiszova és az ausztrál Felicity Sheedy-Ryan érkezett a célba az olimpiai távú, azaz 1,5 km úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló versenyen.

A 46 induló között öt magyar volt: Szabó mellett Tóth Zsófia (14.), Szalay Szandra (24.) és Kovács Zsófia (29.) fejezte be a versenyt. Szabó - Molnár Erika 1997-ben elért második helye után - a második legnagyobb hazai női sikert érte el Tiszaújvárosban. „Éreztem, hogy jó formában vagyok, így bíztam a jó szereplésben – mondta a célban. – A futás felénél nem tudtam újítani, ennek ellenére nagyon elégedett vagyok a hatodik hellyel, hiszen ez életem legjobb világkupa eredménye!”

Nők (46 induló): 1. Kate McIlroy (új-zélandi) 2:00:48 ó, 2. Irina Abiszova (orosz) 2:00:52, 3. Felicity Sheedy-Ryan (ausztrál) 2:01:24, 6. Szabó Zita 2:02:07, 14. Tóth Zsófia 2:03:36, 24. Szalay Szandra 2:05:20, 29. Kovács Zsófia 2:06:30, Vanek Margit feladta a versenyt. (MTI)