Vb-negyedik a junior férfi öttusaváltó

2010. augusztus 10., kedd 19:18

Negyedik lett a magyar férfi csapat a váltóversenyben a junior öttusázók székesfehérvári világbajnokságán. A Demeter Bence, Prill Péter, Biró Szabolcs összeállítású együttes a vívást a kilencedik helyen zárta, a 3x100 méteres úszásban viszont a második legjobb időt érte el, ezzel javított helyzetén.

A lovaglásban hatodikként zárt, ezzel a kombinált szám előtt hetedik volt. A lövészetekkel megszakított váltófutásban sokszor változott a helyzet, a magyarok álltak a második, de a kilencedik helyen is, végül öt másodperccel maradtak le a dobogóról.

Eredmények

férfi váltóverseny:
1.  Franciaország (Florian Bou, Maurin Holyst, Geoffrey Megi) 6140 pont
2. Koreai Köztársaság (Kim Szoeng Jin, Jung Jin Hva, Ko Ki Lim) 6108
3. Lengyelország (Remigiusz Golis, Lukasz Klekot, Przemsylaw Kryczka) 6004
4. Magyarország (Demeter Bence, Prill Péter, Biró Szabolcs) 5984 (vívás: 36 győzelem/42 vereség/772 pont, úszás: 2:50.78 perc/1292 pont, lovaglás: 1160 pont, lövészet-futás: 21:50.81 perc/5984)