Gebrselassie nyert Newcastle-ben

2010. szeptember 19., vasárnap 17:09

A maratonfutás világcsúcstartója, az etióp Haile Gebrselassie az év negyedik legjobb eredményével nyerte meg Newcastle-ben a Great North Run elnevezésű félmaratoni viadalt. A talán legnagyobb presztízzsel bíró félmaratoni versenyen a 10.000 méteren kétszeres olimpiai bajnok veterán atlétának szinte csak az óra volt ellenfele, mely végül 59:33 percnél állt meg. A második helyen a kenyai Kiplimo Kimutai ért célba, közel két perccel elmaradva (1:01:23 ó) a 37 éves etióp sztár mögött. A nőknél is etióp győzelem született Berhane Adere révén, aki 1:08:49 órás idővel nyert.

Férfiak: 1. Haile Gebrselassie (etióp) 59:33 p., 2. Kiplimo Kimutai (kenyai) 1:01:23, 3. Zsuad Garib (marokkói) 1:02:00

Nők: 1. Berhane Adere (etióp) 1:08:49 ó., 2. Ana Dulce Felix (portugál) 1:09:01, 3. Marissa Barros (portugál) 1:09:09