Nyolc év után verte a Bills a Patriotst

2011. szeptember 26., hétfő 08:59

Hétpontos hátrányt fordított meg az utolsó játékrészben Buffalo, 15 vesztes meccs és 2003 után először verte a New Englandet a tengerentúli amerikai-futballbajnokság, az NFL harmadik fordulójában. Tom Brady, aki ezúttal 4 gólpasszt adott, 386 yardot teljesített. Brady így három forduló után 1258 yarddal áll, ezzel Brees 2006-os, három meccsen elért legtöbb yardos rekordját múlta felül.

A New York Jets nem tudta kihasználni a Patriots bukását, tíz ponttal kapott ki Oaklandben. A Raidersben Darren McFadden egészen fantasztikusan játszott, 19-szer kapta el a labdát, 171 yardot futott és kétszer szerzett hatpontos gólt. Tíz ponttal nyert a bajnok Green Bay Chicagóban. Aaron Rodgers 297 yardot passzolt, amiből háromszor lett touchdown.

Megszerezte első győzelmét a Carolina, a 2011-es draft első választottja, Cam Newton ezúttal 158 yardig jutott, a végig zuhogó esőben lejátszott meccsen, a víztől tocsogó pályán. 37 pontot hozott a New Orleans–Houston meccs utolsó negyede, összesen 73-ig jutottak a Saints és a Texans. A két irányító összesen 743 yardot teljesített, Drew Brees és Matt Schaub is 3-3 TF-passzt adott. A Cleveland 43 másodperccel a vége előtt Cott McCoy 14 yardos TD-passzával fordított a Miamival szemben, a Dolphins idei harmadik meccsét is elbukta. Matt Hasselbeck, a Tenneessee irányítója 311 yardot passzolt, ezzel verte a Titans a Denver Broncost.

A New York Giants simán verte a Philadelphiát, Michael Vicknek, az Eagles QB-jának ezúttal nagyon nem ment. A másik oldalon Eli Manning négyszer adott touchdown-passzt. A Detroit 20-0-s hátrány dolgozott le a második félidőben és a hosszabbításban, Jason Hanson 32 yardos field goaljával fordította meg a meccset a Minnesotával szemben. A Lions legjobbja – a 378 yardig és két TD-passzig jutó irányító Matthew Stafford mellett – a wild receiver, Calvin Johnson volt, aki hétszer kapta el a labdát, 108 yardot futott és két touchdownt ért el. A meccs egyetlen TD-ja döntötte el a Cincinnati–San Francisco összecsapást a vendégek javára.

A Kansas City harmadszor is kikapott, pedig hárompontos hátrányban, az utolsó támadás a Chiefsé volt, de 55 másodperccel a vége előtt Matt Cassel eladta a labdát. A St. Louis 30 ponttal kapott ki otthon, a Baltimore WR-je, Torrey Smith karrierje során először kapott el három TD-passzt. A Ravens rekordot döntött, amióta a franchise 1996-ban Clevelendből Baltimore-ba költözött először fordult elő, hogy a csapat az első félidő után 27 ponttal vezessen és 406 yardot teljesítsen. A Tampa Bay öt vesztes meccs után először tudta legyőzni az Atlantát. A Pittsburgh négy másodperccel a lefújás előtt, Shaun Suisham FG-jével győzött Indianapolisban.