Négy kiállítás és tömegbunyó után döntő 11-est rontott a bajnokesélyes

2012. május 2., szerda 17:16 | aznap frissítve

A Montpellier–Evian francia elsőosztályú bajnoki öt perces ráadása nem éppen úgy sült el, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. A bajnoki címet is könnyen befolyásolható büntetőt lőni a 99. percben nem irigylésre méltó teher, Souleymane Camara nem is bírta a nyomást.

Az állás 2–2, a 94. percben járunk, amikor is buktatják a Montpellier játékosát, Remy Cabellát. A vétkes Mongongu pirosat kap, aztán a hazai Belhandával kezd el verekedni, ami miatt utóbbit is kiállítják. A lökdösődés a 99. percig tart, a bíró kioszt még 1-1 pirosat ( Lacombe, Khelifa). Közben ott áll a 11-es pontnál Camara, hogy végre elvégezhesse a büntetőt. Nagy nehezen el is érkezett az ideje, de a kapus védte a gyengén helyezett lövést.

Ha ezt a meccset nyerte volna a Montpellier, három fordulóval a vége előtt már kilenc ponttal vezetett volna a PSG előtt, így maradt hat a különbség, de a rivális eggyel kevesebbet játszott.