Hosszú és Jakabos Eb-elődöntős 200 pillangón

2012. május 26., szombat 10:46

Az 50 férfi gyors szombat délelőtti selejtezőben Takács Krisztián, az országos csúcstartó (21.42 mp) a hetedik időt úszta 22.40 másodperccel, míg Kozma Dominik, a 200 m gyors bronzérmese összesítésben a kilencedik lett (22.43). A szám harmadik magyarja, Bohus Richárd, az 50 m hát bronzérmese 23.33 másodperces egyéni csúccsal is csak 38. lett, így nem jutott be az elődöntőbe a debreceni úszó Európa-bajnokság utolsó előtti versenynapján.

200 pillangón Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsann is továbbment. Előbbi - aki az Eb két vegyesszámát megnyerte, a hosszabbik pillangótávon címvédő és Európa-rekorder (2:04.27) - magasan a legjobb volt, 2:07.79 perccel nyert délelőtt, míg Jakabos, a 400 m vegyes debreceni ezüstérmese a második lett összesítésben (2:09.17). A 15 éves Szilágyi Liliána nyolcadikként végzett (2:12.84 p) ugyan az előfutamban, de mivel országonként csak a két legjobb juthat tovább, ő befejezte.

Sztankovics Annának hét század hiányzott ahhoz, hogy a legjobb 16 között folytathassa 50 m mellen, ahol is a 32.56 másodperces teljesítménye a 18. helyhez volt elég.