Szörnyethalt az Eb-győztes motoros

2012. július 1., vasárnap 14:03

Tisztázatlan körülmények között meghalt Andrea Brunod olasz motoros, a tereprali országos bajnokság lengyelországi versenyén a Baja Carpathián. A versenyt félbeszakították.

Brunodra a mögötte rajtoló Somfai Mátyás talált rá, írja a terep-rallye.hu. Az olasz mozdulatlanul feküdt az úton a motorjától pár méterre, különösebb sérülést nem látott rajta Somfai, aki megpróbálta újraéleszteni versenyzőtársát. Brunodnak már nem dobogott a szíve, a kiérkező mentősök sem tudtak rajta segíteni.

A 41 éves motoros tavaly Európa-bajnoki címet szerzett.

A  Baja Carpathiát  a magyar színekben induló Miroslav Zapleta nyerte. Az ob-futamon Zapletal mögött a szintén magyar színekben versenyző Zdenek Porizek végzett a második, és Fazekas Károly a harmadik helyen.

A Stalowa Wola térségében lebonyolított verseny össztávja 511 kilométer volt, ebből 357 km a mért szakasz. Szombaton két szelektív szakaszt, összesen 264 kilométert teljesített a mezőny, majd vasárnap újabb két szakasszal (238 km) fejeződött be a futam.