Britek kiesésben kedden is olimpiai bajnokok

2012. július 31., kedd 13:51

A londoni olimpia negyedik napján sem nyerték meg eddig első aranyukat a házigazdák, sok sportban kihullottak már, de úszásban reménykednek, bár inkább csak szerdára. Egy ezüst összejött díjlovaglásban, van korábbról két bronz.

Íjászat

Naomi Folkard kiesett a 32 között, miután kikapott a mexikói Mariana Avitiától. Alison Williamson a hatodik olimpiáján indult, de már szintén kiesett, egy mongol versenyzőnőtől kapott ki.

Dzsúdó

Euan Burton kiesett férfi 81 kg-ban, a kanadai Antoine Valios-Fortier verte. Gemma Howellt kizárták a 32 között a nőkéél, mert szabálytalan lábvédőt használt

Súlyemelés

Gareth Evans 8. lett a B csoportban 69 kg-ban, szakításban.

Úszás

Adam Brown kiesett férfi 100 m gyorson, mert csak hetedik lett az előfutamában. Ellen Gandy ötödik lett női 200 pillangón, és nem jutott be az elődöntőbe, 17.-ként végzett.

A 4x200-as gyorsváltó ötödikként jutott döntőbe, Andrew Willis és Michael Jamieson 200 mellen elődöntős.

Jemma Lowe 200m pillangón a harmadik idővel jutott az elődöntőbe a nőknél.

Andrew Willis és Michael Jamieson 200m mellen elődöntős, az első két helyen mentek tovább a futamukból.

Evezés

Alan Campbell elődöntős, és a brit női nyolcpárevezősök is döntősök, de az érem távolinak tűnik, mert a reményfutamban is hat mp-cel elmaradtak a nyertes hollandoktól.

Díjugratás

William Fox-Pitt Oroszlánszív (Lionheart), Nicola Wilson Opposition Buzz és Zara Phillips High Kingdom nyergében jól kezdett a csapatversenyben, de végül a németek nyertek, és ők másodikak lettek. Az ezüstöt sikernek tekintik, mert nem is voltak favoritok.