Hosszú bejelentkezett az újabb vb-aranyra

2013. augusztus 4., vasárnap 11:13 | aznap frissítve

A barcelonai úszó-világbajnokság zárónapján a 400 vegyes előfutamaiból azonnal a döntőbe lehet kerülni. A férfiaknál Verrasztó Dávid ezt az ötödik - a harmadik helytől négy tizedre van -, míg a nőknél Hosszú Katinka az első, Jakabos Zsuzsa a harmadik helyen tette meg.

Utóbbi századra annyit úszott (4:34.93), mint az olimpiai bajnok kínai Je Si-ven, aki Londonban félelmetes volt, Barcelonában viszont kétszázon már a dobogóra sem fért fel. Tőlük egy századdal maradt el a brit Hannah Miley.

Hosszú ideje (4:32,72) több mint két másodperccel volt jobb a spanyol második Belmonte Garciánál.

Az eddigi eredmények alapján úgy látszik, az ezüstért és a bronzért hatalmas csata lehet, de az arany favoritja a vasasos Hosszú.

A férfi Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Takács Krisztián összetételű férfi vegyesváltó futamában harmadik lett, ami összesítésben a hetedik helyre volt elég.