no

Ez a finn meg miért kötöget a versenyen?

2014. február 8., szombat 17:29

A férfi snowboard slopestyle döntőjének egyik legfurcsább jelenete volt, amikor a finnek egyik versenyzője, Roope Tonteri éppen rajthoz állt. A közvetítésben azt lehetett látni, hogy mellette egy férfi zöld kötőtűkkel éppen kötöget.

A sálat kötő Antti Koskinen a finn csapat egyik edzője,a ruhadarab pedig a 2016-os riói olimpia finn résztvevőinek készült, nyomozta ki a Wall Street Journal. Hogy a dél-amerikai nyári olimpián mihez kezdenek majd a finn sportolók egy sállal, az rejtély, mindenesetre az egészet Tonteri találta ki

What is happening at the top of the hill...knitting?? @CDNOlympicTeam pic.twitter.com/yRXJ6c4a8G

— Grace Cook (@mgracecook) 2014. február 8.

„Arra gondoltam, biztos furcsán nézd majd ki, és viccesnek találják az emberek. Rögtön az jut majd az eszükbe, ez az ember meg mit művel" - magyarázta a finn snowboardos.

A kötögetésnek tényleg lett visszhangja, viszont nem hozott szerencsét, Tonteri a tizenegyedik helyen végzett a döntőben, amit az amerikai Sage Kotsenburg nyert meg