A légfegyveres ob eredményei

2015. február 8., vasárnap 21:42

A vasárnapi döntőkben nem született nagy meglepetés a százhalombattai 10 méteres sportlövő országos bajnokságon, melyen az olimpiai számok közül női puskában Zwickl-Veres Kata, férfi puskában Péni István, míg férfi pisztolyban Tátrai Miklós győzött.

A magyar szövetség honlapja szerint a női puskások között a 40 lövéses alapversenyben is Zwickl-Veres volt a legjobb megelőzve az Európa-bajnoki címvédő Miskolczi Juliannát és a márciusi Eb-n hozzájuk hasonlóan csapattag Biatovszki Mirát. A nyolcas fináléban szintén ők hárman céloztak a legjobban, ám Zwickl-Veres teljesítménye közülük is kiemelkedett: a BHSE lövője 207,7 körös eredménnyel győzött, ami három körrel volt jobb az ezüstérmes Biatovszkinál. Miskolczi a bronzérmet szerezte meg.

A férfi puskásoknál a világ- és Európa-bajnok Sidi Péter távollétében egyértelműen az ifjúsági olimpiai bajnok Péni István számított favoritnak, ő az alapversenyben és a döntőben is igazolta a papírformát. Az UTE 18 éves sportolója a nemzetközi szinten is kiválónak számító 627,6 körös teljesítménnyel végzett az alapverseny első helyén, óriási, 4,5 körös előnnyel megelőzve a második Nagy Sándort. A döntőben Péni folytatta remeklését és 208,5 körrel lett első, míg az ezüstérmes Nagy 5,3 körrel maradt el tőle.

Férfi pisztolyban Tátrai Miklós dominált a nap során, az alapversenyből első helyen jutott fináléba, majd a döntőben nagyon simán végzett az élen, 202,5 körös eredménye 5,4 körrel volt jobb a második helyen zárt Szabó Lászlóénál.