Botka László, Szeged polgármestere szerint nemcsak kell, hanem érdemes is küzdeni a 2024-es magyarországi olimpiáért.
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) által szervezett Társadalmi párbeszéd az olimpiáért sorozat csütörtöki, szegedi állomásán a városvezető nem tudott személyesen jelen lenni, üzenetét viszont elküldte az eseményre, amiben úgy fogalmazott, hogy „hiszünk abban, hogy a nemes versengés nem pénz kérdése, és hogy az olimpia rendezése nem gazdag országok nagyvárosainak kiváltsága, hanem erőfeszítés, küzdelem".
Botka László hangsúlyozta a város - melynek jelszava megegyezik az újkori olimpiák Gyorsabban, magasabbra, erősebben jelszavával - teljes mellszélességgel támogatja a magyarországi olimpia ügyét.
„A jelenlegi elképzelésnek külön erőssége, hogy Budapest mellett több vidéki város - köztük Szeged is - bekapcsolódhatna a versenyek rendezésébe, ezáltal az egész ország bekerülhet a gazdasági-infrastrukturális fejlődés mellett az olimpiai játékok hihetetlenül izgalmas légkörébe" - fogalmazott a polgármester a MOB tájékoztatása szerint.
Hozzátette, egy olimpia sokkal többről szól, mint sportlétesítmények, szálláshelyek és közlekedési infrastruktúra fejlesztése. - „Az ötkarikás játékok olyan más sporteseménnyel össze nem hasonlítható atmoszférát, izgalmat és presztízst hoznak hazánkba, melyet csak az élhet át valójában, aki már személyesen is részt vett ilyen eseményen."
A konferencián Baráth Etele, a Magyar Kajak-kenu Szövetség elnöke, az Olimpiai Védnöki Testület tagja annak a véleményének adott hangot, hogy Szeged kiváló házigazdája lenne a kajak-kenu versenyeknek, a Maty-éri pálya ugyanis már számos nagy versenyen bizonyított, és a külföldi sportolók körében komoly népszerűségnek örvend.
A szövetségi elnökével egyetértett Vajda Attila, a 2008-as pekingi olimpia bajnoka is: „Egy hazai rendezésű viadal légköre semmihez sem hasonlítható, ezt én is többször megtapasztalhattam. Ha mi rendeznénk a 2024-es játékokat, valahogy megtalálnám a módját, hogy rajthoz állhassak."
Szalay-Berzeviczy Attila gazdasági szakember, a BOM a magyar sportért Alapítvány elnöke rámutatott, a magyarországi olimpia mellett nem csupán érzelmi érvek szólnak. Emlékeztetett rá: mint azt a megvalósíthatósági tanulmány is alátámasztja, a magyar gazdaság száz milliárdokban mérhető nyereséget könyvelne el a hazai rendezésű olimpia révén.
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) június 10-i közgyűlésén döntött úgy, hogy támogatja a 2024-es olimpia és paralimpia pályázati szándéknyilatkozatának benyújtását. Kedden pedig a Fővárosi Közgyűlés határozatban kimondta, egyetért azzal, hogy Budapest a MOB-bal közösen, az Országgyűlés támogatásával nyújtsa be pályázatát a 2024-es eseményre.