Történelmi gól Fidzsitől Mexikó ellen

2016. augusztus 7., vasárnap 19:57 | aznap frissítve

A Fidzsi-szigetek válogatottja még sosem vett részt Óceánián kívül rendezett tornán, most viszont a férfiak ott vannak az olimpián. Miután az első mérkőzésen Dél-Korea 8-0 arányban verte el őket, a legtöbben valószínűleg komolyan féltették a csapatot Mexikótól.

Ezzel szemben Fidzsi sokáig sokkolta az első meccsén Németországgal döntetlenező ellenfelét, ugyanis egy nagy kapushibát kihasználva viszonylag korán megszerezte a vezetést. Egy kontratámadás keretében hosszan előrevágott labdát teljesen elmért a mexikói portás, így a tizenhatoson kívül kellett volna beleérnie kézzel, amit viszont nem tehetett, így tétlenül nézhette amint Roy Krishna a kapuba fejelte a labdát. A gólszerző az ausztrál bajnokságban szereplő Wellingon Phoenix játékosa.

Az eredmény egészen az 48-ik percig tartotta magát, ekkor viszont Erick Gutierrez beindult és tíz perc alatt vágott három gólt, aztán Carlos Salcedo is betalált, majd jött megint Gutierrez, így a vége 5-1 lett Mexikó javára.