Kína kapott egy nagy pofont asztaliteniszben

2017. október 23., hétfő 13:30

2009 óta először fordult elő, hogy nem kínai versenyző nyerte az asztalitenisz-világkupát. Az pedig még szokatlanabb, hogy  Liège-ben még a döntőbe sem került kínai játékos.

A tornát a német Dmitrij Ovtcharov nyerte, aki hat szettben győzte le honfitársát, a 36 éves Timo Bollt.

Boll a döntőben kikapott, de az ő világkupája volt a l iège-i, hiszen két kínai legyőzve jutott el a döntőbe. A negyeddöntőben Lin Kao-jüant (Lin Gaoyuan) hét meccslabdát hárítva verte a hetedik, döntő szettben. A kínai már 10-4-re vezetett, innen jött föl Boll, majd 11-10 után is egyenlített, végül fordított az ideglelős meccsen.  (5-11, 11-13, 11-9, 9-11, 11-9, 14-12, 13-11)

Az elődöntője sem volt könnyebb, az olimpiai bajnok és világbajnok Ma Long várt rá. Boll rögtön két szettet veszítve kezdett, de magára talált, 3-1 után már ő hozott két játszmát, és szorosan ugyan, de végig vezetve nyerte az utolsót  (6-11, 9-11, 11-9, 9-11, 11-7, 11-5, 12-10)

Ezek után érhető, hogy a döntőben nem a legfrissebben játszott. Ovtcharov is azt nyilatkozta, hogy megérdemelte volna a győzelmet.

Utoljára 2009-ben volt nem kínai győztese a világkupának, akkor a fehérorosz Vlagyimir Szamszonov nyert. De még tíz évet kell visszamenni az időben, ha olyan döntőt keresünk, amelyben nem volt kínai játékos. 1999-ben is Szamszonov győzött, akkor az osztrák Werner Schlagert verte.