Marit Björgen 37 évesen lett a téli olimpia királynője, 13. érmét nyerte

2018. február 17., szombat 16:36

Szombaton, a női 4x5 km-es váltó tagjaként aranyérmes lett a norvég Marig Björgen. A 37 éves sífutó 13. téli olimpiai érmét szerezte, ezzel beérte az eddigi rekorder honfitársát, a biatlonos Ole Einar Björndalent.

Björgen harmadik érmét szerezte Phjongcshangban, 15 km-es síatlonban ezüstöt, 10 km-es sífutásban pedig bronzot nyert, így már hét aranynál, négy ezüstnél és két bronznál jár a téli olimpiákon.

A 37 éves Björgen még Phjongcshangban megelőzheti honfitársát, hiszen vasárnap indul majd női 30 km-es tömegrajtos sífutásban is, de elképzelhető, hogy még a szerdai női csapat sprintben is rajthoz áll, ha bekerül a norvég csapatba.

Egy újabb éremmel átvenné az örökrangsorban a vezetést, egy újabb arannyal pedig beérni a nyolc aranyat nyerő Björndalent, illetve a szintén nyolcszoros olimpiai bajnok norvég sífutót, Björn Daehliet.