Megbotlott Szőcs, nem lett ismét Európa legjobbja

2019. február 3., vasárnap 17:22

A marosvásárhelyi Szőcs Bernadette miután tavaly megnyerte az asztaliteniszezők top16 versenyét, idén címvédésre készült.

A 23 éves román színekben induló versenyzőnek a svájci Montreux-ben rendezett verseny első fordulójában a cseh Hana Matelova volt az ellenfele, akit 4-2-re győzött le.

A szlovák Balazova ellen szettet sem veszített (4-0), a lengyel Partyka ellen viszont egy nagyon izgalmas meccset vívott, és a döntő, hetedik játszmában múlta felül riválisát (4-3). Partyka egy fordulóval korábban a magyar Póta Georginát búcsúztatta.

A döntőben a német Solja Petrissa volt az ellenfele, az első három szettet megnyerte, a negyediket azonban 12-10-re veszítette el. Az a végjáték megtörte a magyar származású versenyző lendületét, és a soron következő négy szettet elbukta.

Szőcs most jelenleg a 19. helyen áll a világranglistán, ezzel a második legjobb európai, de ez hamarosan változhat.

Április végén Budapesten lesz a világbajnokság.