Sífutás közben meghalt a londoni olimpia német evezős bajnoka

2019. február 11., hétfő 14:42

Sífutás közben életét vesztette a svájci St. Moritzban Maximilan Reinelt evezős, aki a 2012-es olimpián arany-, a riói játékokon pedig ezüstérmes volt a férfi nyolcassal.

A 30 éves sportolót ért szerencsétlenségről a német szövetség számolt be hétfőn. Reinelt halálának körülményeiről még nem adtak ki hivatalos közleményt, de német lapértesülések szerint rosszul lett a sportoló, és már nem tudták megmenteni.

Az evezős az olimpiai érmei mellett világbajnokságokon két arany- és három ezüstérmet nyert a nyolcassal, négyszer Európa-bajnok is volt.

A civilben orvosi végzettségű Reinelt a riói játékok után fejezte be pályafutását, a jövő héten pedig a német U23-as válogatott orvosaként utazott volna a sportolókkal a spanyolországi edzőtáborba. (MTI)