Szoboszlai Dominik gólpasszözönnel repíti a Salzburgot

2020. október 17., szombat 19:36 | három éve frissítve

Szabadrúgás, körömpassz, szöglet: nem egy kaptafára mennek Szoboszlai Dominik gólpasszai. Szombaton mindhárom Red Bull Salzburg-gólt a 19 éves magyar klasszis készítette elő a St. Pölten otthonában az Osztrák Kupa második fordulójában. Példátlan sorozat előtt állnak Mozart városának reprezentánsai.

Az első gólpasszt a 22. percben adta Szoboszlai Dominik a St. Pölten elleni kupameccsen, a baloldali szabadrúgást követően a kedvezményezett Albert Vallci volt, ezzel lett 0-1.

A második gólpassza volt a legszebb, finom kényszerítő a tizenhatoson belül Enock Mwepunak, amit a zambiai értékesített.

A harmadikat a 89. percben adta a brazil Ramalhónak szögletből, ezzel lett 0-3, biztos továbbjutás a harmadik fordulóba.  Maga Szoboszlai is rúghatott volna simán három gólt, két lövését védte a kapus, egynél pedig túlságosan önzetlen volt, lövés helyett passzolt – rosszul választott.