Valter Attila tartja a helyét összetettben

2021. május 21., péntek 18:51

Giacomo Nizzolo nyerte Ravenna és Verona közötti 198 kilométeres szakaszt a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny pénteki napján.

A 13. etapon a sprintbefutó döntött az olasz versenyző javára, aki 11 második hely után először nyert szakaszt. Mögötte a szintén olasz Edoardo Affini és a szlovák Peter Sagan ért be a célba. Valter Attila az 57., míg Dina Márton a 144. helyen végzett.

Az összetett élmezőnye nem változott, továbbra is Egan Bernal, Alekszandr Vlaszov és Damiano Caruso áll az első három helyen, míg a 22 éves Valter Attila 3 perc 51 másodperc hátránnyal a 12.

A bringások 205 kilométert tesznek meg Cittadella és Zoncolan hegy között szombaton, a 14. szakaszon, a verseny pedig jövő vasárnap ér véget Milánóban, 3479,9 kilométer megtétele után.