Újra varázsolt a szlovén csodagyerek

2021. május 23., vasárnap 07:27 | aznap frissítve

Akárcsak az előző idényben, a Dallas Mavericks és a Los Angeles Clippers ezúttal is első körben csap össze egymással az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásában. Akkor a Clippers második kiemeltként meglepően nehezen, 4–2-re győzte le ellenfelét. Ennek legfőbb oka az volt, hogy nem igazán tudtak mit kezdeni a másodéves Luka Dončićcsal, aki páratlant teljesítményt nyújtott: többek között a harmadik és a negyedik találkozón is tripla duplát ért el – a negyedik mérkőzésen ráadásul 43 ponttal, 17 lepattanóval és 13 assziszttal.

A 22 éves szlovént a két csapat szombati találkozóján, az idei playoff első körének első mérkőzésén sem tudták tartani a Clippers játékosai, pedig próbálkozott vele több-kevesebb sikerrel Kawhi Leonard, Paul George, Patrick Beverley, Marcus Morris, sőt még a center, Ivica Zubac is. Csakhogy Dončić újabb tripla duplájával (31 pont, 10 lepattanó, 11 assziszt) 113–103-as sikerre vezette csapatát Los Angelesben a négy győzelemig tartó párharc első összecsapásán.

A játéknap többi mérkőzésén a Milwaukee Bucks hosszabbításban nyert a Miami Heat ellen (109–107).

A Brooklyn Nets a 32 pontot dobó Kevin Durant vezérletével – aki így Tony Parkert megelőzve a 9. helyre lépett fel a rájátszásban szerzett pontokat tekintve – könnyedén legyőzte a Boston Celticset (104–93).

A Portland Trail Blazers pedig meglepetésre simán megverte idegenben a Denver Nuggetset (123–109).