A befutó után bukott nagyot a spanyolok legendája

2021. szeptember 30., csütörtök 18:18

Alejandro Valverde nyerte meg az Olaszországban zajló szicíliai körverseny harmadik szakaszát. A spanyol bringás öröme azonban nem lehetett felhőtlen, ugyanis nagyot bukott a befutó után.

A Movistar rutinos versenyzője pályafutása 130. szakaszgyőzelmét aratta, az ünneplés azonban visszafogott volt.

A 41 éves spanyol bringás a célvonal után egy pillanatra hátranézett, így nem vette észre, hogy az úttest nem teljesen tiszta.

Köszönöm a csapatnak a melót, rengeteget dolgoztak ma. Rendben vagyok, a győzelem a lényeg, ez is volt a célunk. A legjobb forgatókönyv persze az lett volna, ha nem esem el, de így sem rossz

– nyilatkozta vérző könyökkel az Eurosportnak Valverde, aki bő egy hónappal ezelőtt majdnem a szakadékba zuhant a Vuelta hetedik szakaszán.

A szicíliai körversenyen Valverde az összetettben is vezet.