Döcögősen indult, de női pólósaink hozták a papírformát

2021. július 30., péntek 12:41

A női vízilabda-válogatottunk a papírformát a vártnál valamivel nehezebben érvényesítve 17–13-ra nyert a házigazda Japán ellen a tokiói olimpián.

A mieink minden olimpián részt vettek, 2004-ben a hatodik helyen zártak, azóta 2008-ban, 2012-ben és 2016-ban is negyedikek lettek, a japán válogatott először jutott ki olimpiára (rendezőként automatikusan részt vehet), világbajnokságon eddig a 11. hely a legjobbja.

Ellenfelünk az első fordulóban 21 gólos vereséget szenvedett az Egyesült Államoktól, majd egy pihenő után Kínától 16–11-re kapott ki. A mieink az oroszok elleni 10–10-es döntetlen után óriási meglepetésre 10–9-re legyőzték az olimpián 13 éve veretlen, 2014 óta minden tornán aranyérmes amerikaiakat (akik ma 18–5-re verték meg az oroszokat ezt követően).

No, ilyen előzmények ismeretében országos kettesre volt kilátás a medencében, az első negyedben mégis csak kapkodhattuk a fejünket, hogy az amerikaiak ellen összesen négyig jutó japánok hat perc után 4–2-re vezetnek!

Szilágyi Dorottya vezérletével a mieink fordítottak (5–6), de a szünetre így is egál mellett mehettek a felek (7–7).

Sőt, a harmadik negyedben egy érdekes videózás után újra Japánnál volt az előny, és még 10–9-re is vezetett a házigazda.

Parkes Rebecca ekkor viszont alaposan megrázta magát, a hatgólos center hátára vette a csapatot, amely a védekezésben is kezdett összeállni, és gyorsan lerendezte a lényegi kérdéseket (10–15).

A hajrában két, dudaszó pillanatában behulló Inaba Akari-lövés miatt bosszankodhatott a magyar csapat, amely végül 17–13-ra győzött.

A tudósítást itt nézheti vissza!

TOKIÓ 2020
NŐI VÍZILABDA
B CSOPORT, 3. FORDULÓ
Japán–Magyarország 13–17 (4–3, 3–4, 3–5, 3–5)
Egyesült Államok–Orosz csapat 18–5 (5–1, 4–2, 6–1, 3–1)
Az állás: 1. Egyesült Államok 6 pont (4 meccs), 2. Magyarország 5 pont (3), 3. Orosz csapat 3 (3), 4. Kína 2 (3), 5. Japán 0 (3)

(Borítókép: Szücs Gabriella (b) és a japán Ivano Kaho a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia női vízilabdatornájának harmadik fordulójában játszott Japán - Magyarország mérkőzésen a Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. július 30-án. Fotó: Illyés Tibor / MTI)