Szép búcsú: Cseh László hetedik lett utolsó döntőjében

2021. július 30., péntek 04:24

Cseh László olimpiai hetedik hellyel zárta le pályafutását, a magyar úszóklasszis a 200 méter vegyes döntőjében úszott utoljára. Telegdy Ádám 5. lett a férfi 200 méteres hátúszás döntőjében. Milák Kristóf a második legjobb idővel jutott be a 100 méter pillangó döntőjébe, Szabó Szebasztián a 14. lett összesítésben ebben a számban. Burián Katalin 10. lett 200 méter háton.

A helyi idő szerint péntek reggeli program a férfi 100 méter pillangó középdöntőivel indult, az elsőben úszott a 200-on olimpiai bajnok Milák Kristóf. Az első ötvenen harmadikként fordult, majd egy elképesztő hajrával olimpiai csúcsot úszott (50,31), amivel megnyerte futamát. A második középdöntőben Szabó Szebasztián a nyolcas pályán ugrott medencébe, 51,89-es idejével a 14. lett összesítésben. Ebben a futamban Caeleb Dressel még Miláknál is jobbat úszott (49,71), így megjavította az olimpiai csúcsot. A szám döntőjét szombaton, magyar idő szerint 3.30-kor rendezik, Milák az ötös pályán úszik majd Dressel mellett.

Örültem neki, hogy úszhattam, jól éreztem magam, de fáradt voltam, korán keltem, elfáradtam a buszozás alatt talán. Furcsa. Az első ötvenem lassú volt, 23,3-mal kéne kezdenem a döntőben, fel kell építeni. Ha az első ötven megvan, akkor sanszos, hogy jó idő és eredmény is lesz

– így Milák Kristóf a középdöntőjét követően.

Semennyire nem vagyok elégedett, semmi nem tetszett. Nagyon sok munkát végeztünk, de nagyon nem jött össze. Sajnálom, csalódott vagyok. A 100 pillangóra készültünk, de nem sikerült, a 100 gyors a váltóval viszont nagyon jól ment. Döntőbe akartam kerülni, korábban már úsztam olyan időt, ami elég lett volna hozzá. Most ez volt a maximum itt, nem tudom, hogy miért. Nemsokára itt a következő olimpia, folytatom a munkát, hátha összejön legközelebb

– fogalmazott Szabó Szebasztián a vegyes zónában.

Az első döntő a női 200 méter mellé volt, magyar résztvevő nélkül. Az olimpiai bajnok címet Tatjana Schoenmaker nyerte meg világcsúccsal, 2:18,95-ös idővel, az ezüstérmes Lilly King lett, míg a bronzot Annie Lazor szerezte meg.

A második fináléban már magyar úszónak is szurkolhattunk, férfi 200 méter háton Telegdy Ádám a hatos pályán tempózott. Az első három helyezett már az első ötvenen elhúzott, Telegdy a hatodik helyen tempózott, majd féltávnál feljött az ötödik helyre, és végül így csapott célba 1:56,15-tel, ami új egyéni és országos csúcs. Az aranyérmes az orosz Jevgenyij Rilov lett, olimpiai rekorddal (1:53,27).

Ha egy 1:59-et úsztam volna, de ötödik vagyok, az sem számítana, az olimpián a helyezés számít. Ehhez kellett az egyéni csúcs. Holnap majd ha lehiggadtam, elemezzük az időmet is, de most csak a helyezés számít. Kifejezetten örülök. Úgy jöttem, hogy már a döntőbe jutásnak is örülnék, a fináléra pedig úgy jöttem, hogy megtettem, amit szerettem volna, és ez egy örömúszás. Felülmúltam a saját elvárásaimat. Megpróbáltam Bogiért is úszni. Ő is vérprofi, nem hagyta, hogy az ő hangulata az én teljesítményem rovására menjen

– értékelt Telegdy Ádám a döntőt követően.

A férfi 200 méter vegyes döntőjében rendkívül erősen kezdett Cseh László a pillangón, másodikként fordult, ezt tartotta a hát után is (53,85 volt a részideje féltávnál). Mellen leszakadt kissé a magyar klasszis, hetedikként vágott neki az utolsó ötvennek. Cseh László a hetedik helyen zárt, 1:57,68-as idővel, csodálatos lezárása egy fantasztikus pályafutásnak. Az olimipiai bajnok a kínai Sun Vang lett.

A délelőtti program zárásaként a női 200 méter hát középdöntőjét rendezték, a második futamban úszott Burián Katalin. A 26 éves magyar úszó nagyon erősen kezdett, ötvennél negyedikként fordult, majd féltávnál élre állt. A második százon is jól tempózott, végül ötödik helyen zárta a futamot (2:09,65), de a döntőről lemaradt kilenc tizeddel, 10. lett összesítésben.