Bíró Attila: A játékvezetés picit fájt, de belefért

2021. augusztus 3., kedd 13:35

Bíró Attila, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint mindenben jobbak voltunk Hollandia ellen a negyedöntőben, tizenkét egyéniség volt a medencében. A főszereplők értékelése.

Ahogy arról beszámoltunk, Magyarország 14–11-re legyőzte a holland válogatottat a női vízilabdatorna negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé. Bíró Attila szövetségi kapitány érthető módon elégedett volt játékosainak teljesítményével, a játékvezetéssel viszont már kevésbé.

Ez a mérkőzés megmutatta, hogy senki sem csinálta össze magát, mindenki felvállalta a felelősséget. A meccs előtt is azt mondtam a csapatnak, hogy benne van a hiba, aki nem hibázik, az nincs is a vízben. Fel kell vállalni, ha nem sikerül, majd a következő összejön. Tizenkét egyéniséget láttunk ma a medencében, engem nem lepett meg, megérdemelten nyertünk. Mindenben jobbak voltunk ma a hollandoknál. A játékvezetés? Picit fájt. Úgy éreztem, hogy benne volt 1-2 ítélet még a javunkra is, gyakorlatilag ezzel maradtak pariban a hollandok. Utólag azt mondom, belefér, de nem voltam nyugodt meccs közben

– fogalmazott a vegyes zónában Bíró Attila a mérkőzést követően, és hozzátette: Magyari Alda sérülése nem komoly, fogja tudni folytatni a játékot.

Az elmúlt két meccsünk nem sikerült túl jól, de tudtuk, hogy ez a mérkőzés meghatározza az egész tornát. Mindenki tudta, mi a tét. Nagyon kemény volt, de tudtuk, ha tüzesen kezdünk, akkor a meccs végére bedarálhatjuk őket. Egészen jó találkozó volt, persze voltak hibák, de emberek vagyunk, mindig lesznek hibák. Csak az a kérdés, melyik csapatnál több, ma talán nálunk volt kevesebb. Nagyon boldogok vagyunk, holnapután jönnek a spanyolok. Ennél nagyobb célunk van ez a tornán, ez egy nagyon fontos lépcsőfok volt

– így Garda Krisztina a találkozót követően.

Legutóbb is hangsúlyoztam, ezt a meccset kellett megnyerni, ez volt a legfontosabb. Nyilván ez más szint volt. Büszke vagyok, mert látszódott minden pillanatban, hogy nagyon akarjuk ezt a győzelmet. Valamiért nem kapjuk meg azt a bíráskodást, talán többet kell érte dolgoznunk, nem tudom. Egy győztes meccs után senkit nem érdekel ez, de azért számít. Örülök, hogy ezen túl tudtunk lépni, és nem akadtunk fent rajta. Minden sportoló ezért kezd el edzeni, hogy olimpiai negyeddöntőt nyerjen. De mi nem ezért jöttünk. Nagyon jó négybe kerülni, de mi éremért vagyunk itt! Ahogy ma láttam, tűzön-vízen át megszerezzük. Senki szemében sem láttam kételyt, Spanyolország ellen is ugyanilyen elánnal fogunk játszani

– mondta széles mosollyal az arcán Gurisatti Gréta.

Minden nagyon egyben volt ezen a mérkőzésen. Tudtuk, hogy csak csapatként tudunk nyerni, ez a mi játékunk. Az emberelőnyöknek ma az volt a kulcsa, hogy türelmesek voltunk, adtunk inkább még egy passzt, nem lőttünk bele direkt helyzetekbe, ez volt a különbség az eddigiekhez képest. Ugyanazt játszottuk, mint eddig, csak sokkal türelmesebben. Nagyon nagy tartás van a társaságban

– értékelt Szűcs Gabriella az összecsapás után.

Folytatás csütörtökön, a Spanyolország elleni elődöntőben.