Így hagyta maga mögött a két magyar kajakos a mezőnyt a királyszámban

2021. augusztus 3., kedd 07:18

Kopasz Bálint nyerte a magyar kajakcsapat első aranyérmét, meggyőző versenyzéssel, szinte végig vezetve lett első K–1 1000 méteren. A döntő másik magyar résztvevője, Varga Ádám ezüstérmes lett.

Kopasz Bálint végig vezetve megnyerte az első elődöntőt kedden, új olimpiai legjobb idővel (3:24,558). A második helyezett cseh Josef Dostalnak közel egy másodpercet (0,829) adott. Varga Ádám a második futamban a kettesen lapátolt, és végig nagy csatában volt az olimpiai ezüstérmes Fernando Pimentával. A portugál végül 3:22,942-es idővel ért célba elsőként, Varga 3:23,634-gyel lett második. Ezzel eldőlt, hogy mindkét magyar kajakos bejutott a fináléba.

Legutóbb magyar olimpiai bajnoka a királyszámnak Hesz Mihály volt 1968-ban, Mexikóvárosban.

Kopasz az ötös, Varga a hatos pályán startolt a döntőben, az első rajt azonban nem sikerült, kiugrott egy versenyző. Pimenta és Kopasz állt az élre 250 méternél, a magyar kajakozó folyamatosan szakadt el a mezőnytől, 750 méternél már több mint egy hajóhossz volt az előnye. Kopasz Bálint végül meggyőző fölénnyel, 3:20,643-as idővel lett aranyérmes, Varga Ádám pedig fantasztikus hajrával, 3:22,431-gyel ezüstérmes.

(Borítókép: Kopasz Bálint és Varga Ádám. Fotó: Kovács Tamás / MTI)