Karim Benzema kettő büntetőt hagyott ki, de ez is belefért a Real Madridnak

2022. április 21., csütörtök 08:25 | aznap frissítve

Az éllovas Real Madrid 3–1-es győzelmet aratott az Osasuna otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szerdai játéknapján.

A mérkőzés korai szakaszában, a 12. percben szerzett először vezetést a vendég Real Madrid, miután Karim Benzema passzából David Alaba előbb a kapust találta el, de a kipattanó labdával már bevette az Osasuna kapuját. Alig telt el kettő perc, érkezett is a válasz a hazaiaktól, Ante Budmir passzolta a labdát a hálóba a kiszolgáltatott Thibaut Courtois mellett.

Már közel jártunk a félidő végéhez, de a 45. minutumban Marco Asensio egy kipattanó labdát sodort a hálóba, beállítva a félidei 2–1-es madridi vezetést.

A 96. percben még Lucas Vázquez is betalált a kapuba Vinícius Júnior passzából, a vége 1–3.

A vendégek sztárja, Karim Benzema két büntetőt is kihagyott, előbb az 52., majd az 59. percben.

Ezt megelőzően Raul Tamudo (Espanyol) rontott két 11-est egy La Liga-meccsen 2006 áprilisában a Betis ellen.

A Real Madrid újabb sikerével már 17 pont előnnyel vezet az Atlético Madrid és 18-cal a két összecsapással kevesebbet játszott Barcelona előtt.